פפ: "סאנה שחקן מנצ'סטר סיטי, רוצה שיישאר"

המאמן שם סוף לשמועות לפני ליברפול: "תמיד מאתגר מול קלופ"

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.19 - 15:59
תחילת כתבה

התגעגתם? ביום ראשון זה קורה, הליגה האנגלית חוזרת עם משחק מגן הקהילה ואין דרך טובה יותר לפתוח את העונה מאשר קרב בין הענקיות - מנצ'סטר סיטי וליברפול. בינתיים, פפ גווארדיולה התייחס היום (שישי) להתמודדות ולהכנות לקראת עונת המשחקים שמתקרבת בצעדי ענק, במסיבת העיתונאים המסורתית.

אבל קודם לכן, קצת רקע. כידוע, סיטי זכתה גם באליפות וגם בגביע האנגלי, מה שסלל את דרכם של המייטירדס למגן הקהילה, שכן במצב שכזה הסגנית זוכה בכרטיס למשחק. התכולים ינסו להגן על התואר מהעונה שעברה, אז ניצחו את צ'לסי וזכו באחד מארבעת התארים בהם הם מחזיקים, אך מן העבר השני ממתינה ליברפול שרוצה להחזיר לעצמה את התואר בו זכתה בפעם האחרונה ב-2006. ליברפול זכתה במגן הקהילה 15 פעמים בסך הכל, אבל מה שיניע אותה יותר מכל תהיה כנראה הנקמה בקבוצה שלקחה לה את האליפות.

"זכינו כמעט בכל תואר בעונה שעברה, אבל לא בכולם", אמר פפ גווארדיולה לקראת ההתמודדות. "זה היה בלתי נשכח. אנחנו מכירים אחד את השני טוב יותר העונה, זה מקל על העבודה שלנו, אבל עכשיו אנחנו מתחילים מאפס. אנחנו מוכנים לקבל על עצמנו את האתגר".

פפ גם התייחס לעתידו של לירוי סאנה, שמחוזר ע"י באיירן מינכן עוד מתחילת הקיץ: "עניתי לא מעט פעמים על שאלות בנוגע סאנה. אני מודע לשמועות, אמרתי בעבר שזה בלתי אפשרי עבורי לשכנע שחקן להישאר כשהוא רוצה לעזוב. נכון לרגע זה, סאנה לא אמר לי כלום, הוא שחקן של מנצ'סטר סיטי ואנחנו רוצים שיישאר".

על המשחק עצמו אמר המאמן המעוטר: "כולם ישחקו למעט פרננדיניו. ננסה לשחק עם השחקנים ששיחקו יותר דקות במשחקי טרום העונה בגלל שהם כבר נכנסו לקצב. קלופ הוא מאמן מהטופ העולמי, זה אתגר גדול עבורי בכל פעם שאני פוגש את הקבוצה שלו. הוא תמיד חיובי, מתנהג למופת ומחייך. זה טוב בשביל הכדורגל".