למה לא רשפורד? מאזן הפנדלים של פוגבה

הקשר שוב החמיץ. יונייטד גינתה ציוצים גזעניים נגדו

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.08.19 - 07:01
פוגבה. מרבה להחמיץ מהנקודה הלבנה (GETTY)
פוגבה. מרבה להחמיץ מהנקודה הלבנה (GETTY)
תחילת כתבה

מנצ'סטר יונייטד נעצרה עם 1:1 במוליניו אצל וולבס, ואחד הנושאים המדוברים ביותר אחרי התיקו היה בועט הפנדלים של השדים האדומים. זאת לאחר שמרכוס רשפורד הבקיע בפנדל נגד צ'לסי בשבוע שעבר, אך הפעם פול פוגבה התייצב לבעוט מהנקודה הלבנה והחטיא בפעם הרביעית מתחילת העונה שעברה, ולמעשה מנע מקבוצתו ניצחון. 

מנג'ר יונייטד, אולה גונאר סולשיאר, הסביר לאחר המשחק: "שניהם מתוכננים להיות בועטי הפנדלים שלנו וההחלטה מי יבעט תלויה בהם. לפעמים השחקנים מרגישים מספיק בטוחים בעצמם כדי לומר 'זה שלי'. פול כבש הרבה פנדלים עבורנו ולפטריסיו הייתה הצלה טובה היום".

למרות זאת, הנורבגי הבהיר שהוא מרוצה מהמצב הנוכחי: "אני לא חושב כלל לשנות את השיטה. לשניהם היה ביטחון. בשבוע שעבר מרקוס כבש, אבל פול היה בטוח בעצמו. אני אוהב שלשחקנים יש ביטחון".

עם זאת, חברו לשעבר של סולשיאר בחדר ההלבשה של יונייטד, גארי נוויל, כינה את העניין "מביך" ואמר: "למה יש ויכוח מי בועט פנדל? אני לא אוהב את זה. לא אמור להיות ויכוח. פוגבה החמיץ ארבע פעמים בשנה האחרונה, אני חושב שהוא קיבל את ההזדמנות שלו. רשפורד הבקיע שבוע שעבר, אז שייקח את הפנדל. אבל לא היה מנהיג בחוץ ומשהו לא היה תקין. הם לא הצליחו לקבל החלטה בינם לבין עצמם".

אגב, אחרי החמצת הפנדל, פוגבה סבל מגזענות ברשתות החברתיות. ביונייטד גינו את זה: "אנחנו נגעלים מכך. מי שעשה את זה לא מייצג את הערכים של המועדון וזה מעודד לראות שמרבית האוהדים שלנו גינו את זה ברשתות החברתיות".