הרצף של פפ נקטע: "לברך את ליברפול?"

סיטי מלקקת את הפצעים. הקשר: "אנחנו הפסדנו, לא הם ניצחו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.19 - 08:02
אגוארו, הפסד מפתיע במיוחד (GETTYIMAGES)
אגוארו, הפסד מפתיע במיוחד (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

מנצ'סטר סיטי לא רגילה לאבד נקודות בליגה האנגלית, בטח לא להפסיד, ואולי בגלל זה קשה היה לאנשיה לקבל את רוע הגזרה בתום ה-3:2 לנוריץ'. עד כדי כך, שאפשר היה לשמוע נימה של זלזול בדברים לתקשורת בסיום הדרמה, שהותירה אותם במרחק חמש נקודות מהמוליכה ליברפול.

אבל עוד לפני אותם דברים - הנה כמה נתונים בעקבות ההפתעה הגדולה ביותר עד כה העונה בכדורגל העולמי: פפ גווארדיולה הפסיד לראשונה לעולה חדשה אחרי 18 משחקים; סיטי ספגה שלושה שערים מעולה חדשה, לראשונה מאז אוגוסט 2013, אז נכנעה 3:2 לקארדיף; טימו פוקי של נוריץ' שותף לשמונה שערים (כבש שישה ובישל שניים) בחמשת המחזורים הראשונים - רק סרחיו אגוארו היה מעורב יותר בפרק זמן כזה (תשעה).

בסיטי, כאמור, היו כאלה שלא ממש התרשמו מהיכולת של הקנריות - ולא התביישו לומר זאת בפומבי. "הפסדנו את המשחק הזה בגלל טעויות שלנו, אני לא חושב שנוריץ' עשתה הרבה כדי לנצח", התעקש רודרי, "מגיעות להם ברכות, אבל אלה אנחנו שנתנו להם את ההזדמנות. זה משהו שאנחנו צריכים לפתור, אנחנו לא מושלמים".

מאמנו, פפ גווארדיולה, שמחפש אליפות שלישית ברציפות, הגיב כמעט באותו קו: "הם הגיעו לשלושה-ארבעה מצבים, זה נורמלי שאני אספור כמה הזדמנויות הם יצרו. לא הרגשתי שהיו להם הרבה כאלה, אבל לפעמים זה קורה".

על כך שקבוצתו מעדה בפעם השנייה בחמישה מחזורים בלבד אמר המאמן המוערך: "אנשים לא יכולים לצפות מאיתנו לזכות ב-100 נקודות בכל עונה. עם זאת, אנחנו הולכים להתאושש מזה ומהר. לא היינו חדים מספיק, אנחנו צריכים ללמוד מזה ולהמשיך הלאה".

"חמש נקודות הן חמש נקודות, אבל אנחנו בספטמבר", הוסיף המאמן, "מה אנחנו אמורים לעשות? להגיד לליברפול 'ברכות, אתם האלופים'?". על הטעות של אוטמנדי אמר: "הוא לא ידע שמישהו מגיע מאחוריו כי אף אחד לא אמר לו. לפעמים עושים טעויות. אנחנו שוכחים שמדובר בבני אדם. צריך לראות מה אני צריך לעשות כדי לעזור להם.

מנגד, החגיגות היו כמובן היו אדירות. דניאל פארקה, מאמנה של העולה החדשה, ניסה להסביר את התחושות: "חדר ההלבשה רעד, האצטדיון רעד, כמובן שזה ערב מיוחד מאוד עבורנו. היינו צריכים להיות מיוחדים כיוון שסיטי היא הקבוצה הטובה בעולם. הגיע לנו הניצחון, שיחקנו בצורה יוצאת דופן".