"קבוצות הטופ 6 בפרמיירליג פגיעות מתמיד"

באנגליה מעריכים: הקטנות יכולות לסיים ברביעייה הראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.10.19 - 15:07
תחילת כתבה

בווידאו: הניצחון של מנצ'סטר סיטי על דינמו זאגרב בליגת האלופות

בעוד שזה הפך לברור בשלב מאוד מוקדם שהמירוץ לאליפות הפרמיירליג העונה יהיה קרב צמוד בין מנצ'סטר סיטי לליברפול, שאלת המקומות המובילים לשלב הבתים של ליגת האלופות ממשיכה להעסיק, לעניין ולסקרן את התקשורת ואת האוהדים האנגלים.

מנצ'סטר יונייטד, טוטנהאם, צ'לסי ואפילו ארסנל - ארבע קבוצות טופ 6 חשובות, פתחו את העונה בצורה מגומגמת ובשל כך, באנגליה ישנה תחושה אמיתית שזוהי העונה ב קבוצות קטנות יותר מאמצע הטבלה יכולות "לעקוץ" אותן, להשתלט על מקום ברביעייה הראשונה ולהעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות.

ב"דיילי מייל" ביצעו סקירה בה בחנו את ההבדלים בין העונה הנוכחית לעונות הקודמות, ונמצא כי הצמרת האנגלית פתוחה יותר משהייתה בשנים עברו. כידוע, סיום ברביעייה הראשונה בליגה האנגלית מוביל לשלב הבתים של ליגת האלופות, ובשנים האחרונות הקבוצות שסיימו ברביעייה היו בעיקר קבוצות מהטופ 6 - ליברפול, סיטי, צ'לסי, ארסנל, מנצ'סטר יונייטד וטוטנהאם.

"קבוצות הטופ 6 פגיעות מתמיד העונה", נכתב. "לא בטוח שלכל הקבוצות שנמצאות כרגע בצמרת יש יכולת להתמודד על מקום ברביעייה הראשונה, אבל אם לפחות אחת מהן תצליח להמשיך בפתיחת העונה הטובה, היא תוכל לחלום על סיום היסטורי במקום שמבטיח להם השתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות".

נכון להיום (ראשון), לסטר סיטי (מקום שלישי), קריסטל פאלאס (מקום רביעי) וברנלי (מקום חמישי) מוצאות עצמן בעמדת זינוק מעולה, כשגם ווסטהאם (מקום שביעי) ובורנמות' (מקום עשירי ובמרחק שלוש נקודות מהמקום הרביעי) עשויות לחלום על סיום חלומי לעונה שלהן.

למעט לסטר, שלקחה חלק בשלב הבתים בעונת 2016/17 אחרי האליפות ההיסטורית שלה והגיע עד לרבע הגמר, אף קבוצה שאינה מהטופ 6 לא הצליחה להשתחל לרביעייה הראשונה. למעשה, האחרונה שעשתה זאת לפני לסטר הייתה ניוקאסל, שהייתה בשלב הבתים בעונת 2002/03. גם אברטון הצליחה לסיים ברביעייה הראשונה בעונת 2004/05, אבל כשלה בשלב המוקדמות ולא העפילה לשלב הבתים של הצ'מפיונס.