ללאנה: "קלופ אמר לי: פשוט תעשה את ההבדל"

קשר ליברפול מרוצה מהנקודה, ביונייטד שיבחו את השיפוט

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.19 - 21:26
תחילת כתבה

אחרי שהמשחק הסתיים והרוחות נרגעו, באנגליה התפנו להתייחס לנקודות שעלו מהתיקו בין מנצ'סטר יונייטד לליברפול. המרכזית שבהן הייתה השיפוט, שלדעתה של האורחת היה מוטה בבירור לרעתה. "השער של יונייטד הוא אשמה של ה-VAR. אם לא הייתה המערכת, השופט היה שורק לפאול עוד בחצי של היריבה. בעיני הייתה עבירה ברורה. אבל במציאות שנוצרה השופט מחכה לאיתות ובסוף מאשר את הגול שלא צריך היה להינתן", התלונן יורגן קלופ בראיון שלאחר המשחק.

עם זאת, כידוע, ליברפול לא הפסידה. מי שנחלץ להצלתה היה הקשר אדם ללאנה שעלה מהספסל ואיזן את התוצאה בדקה ה-85. השחקן סיפר על ההנחיות שקיבל ממאמנו לפני שעלה לכר הדשא. "תעלה למגרש ותשאיר את החותם שלך. זה מה שהוא אמר לי. להוציא נקודה מהמגרש הזה, בדרך שבה המשחק התפתח, זה ענק בעיני", אמר האנגלי.

מנגד, במנצ'סטר יונייטד בחרו לשבח את השיפוט במשחק ועל הדרך שלחו עקיצה ליריבה. "לדעתי מרטין אטקינסון ראוי למחמאות. לא תמיד זה המצב. השופט נתן למשחק להתנהל כמו דרבי, לא כמו משחקים אחרים בהם לא ניתן לגעת באף שחקן. בחיים לא היה צריך להיפסל השער שלנו, אנחנו לא משחקים פה כדורסל".

בתוך כך, מצבם של השדים האדומים לא טוב והם נמצאים בסך הכל שתי נקודות מעל הקו האדום בליגה אנגלית, טריטוריה חדשה בעבורם לכל הדעות. בסוף השבוע הבא שחקניו של סולשיאר יצאו לקרב תחתית קשה נגד נועלת הטבלה נוריץ' כשהם יודעים שהפסד יכול לשלוח אותם אל מתחת לקו האדום לראשונה מזה 30 שנים. ז'וזה מוריניו, שאימן את יונייטד לפני הנורבגי, עקץ בשידור את המאמן הנוכחי: "אני רוצה למצוא לי עבודה כמו סולשיאר, שבה אתה יכול כל היום לדבר על העתיד ולא לספק תוצאות", סיפר.

מעבר לחלוקת הנקודות ושני השערים שהובקעו, המשחק ניפק גם מספרים מעניינים. התוצאה בסיום הפכה את סולשיאר למאמן היחיד שהתמודד מול קלופ יותר מפעם אחת בפרמייר ליג ולא הפסיד לו. כמו כן, אחוז ההחזקה בכדור אותו רשמו השדים האדומים הערב נגד היריבה הגדולה שלהם הוא השני הנמוך ביותר בהיסטוריה שלהם בליגה האנגלית - מיד אחרי המשחק המקביל במרץ 2018. בנוסף, זהו היה הניסיון החמישי של יורגן קלופ לנצח באולד טראפורד - בכולם המאמן נכשל (ארבע תוצאות תיקו והפסד)

במידה והייתה מנצחת את ההתמודדות נגד מנצ'סטר יונייטד, ליברפול הייתה משווה את שיאה של מנצ'סטר סיטי לנצחונות רצופים בליגה האנגלית שעומד על 17 משחקים. יורגן קלופ התייחס לכך שקבוצתו תאלץ לנסות להגיע להישג מחדש: "לא התעסקנו בשיא, כי מתישהו זה היה חייב להיפסק. הקבוצה הזו כתובה בכל כך הרבה פרקים של ההיסטוריה של המועדון. העצירה של הרצף הנוכחי בסך הכל אומרת שנהיה חייבים להתחיל רצף חדש, כי המשחקים מגיעים במהירות".