מוריניו: "אני יודע שבסוף העונה נהיה במקום אחר"

הפורטוגלי דיבר לראשונה מאז מונה למנג'ר טוטנהאם: "יודעים איפה אנחנו, ושאנחנו לא שייכים לשם". על שחקניו: "אני מאוד אוהב את הסגל, זה לא דבר שקרה ברוב המועדונים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.19 - 19:44
תחילת כתבה

אחרי שמונה הבוקר (רביעי) למנג'ר טוטנהאם, ז'וזה מוריניו דיבר היום לראשונה כמאמן התרנגולים. "אני לא יכול להיות שמח יותר", אמר הפורטוגלי לאתר הרשמי של הקבוצה. "אם לא הייתי שמח כמו שאני עכשיו, לא הייתי פה. מה אני יכול להבטיח? תשוקה לעבודה שלי ולמועדון".

מוריניו התייחס למצב הקבוצה, שמדורגת במקום ה-14 בפרמיירליג: "אנחנו יודעים איפה אנחנו ויודעים שאנחנו לא שייכים לשם. אנחנו צריכים לשחק משחק אחרי משחק ולנצח וזה נכון לגבי כל המשחק עד האחרון. בסוף העונה נראה איפה אנחנו אבל אני יודע שנהיה במקום אחר. אני מצפה לאתגר ולאחריות של להביא אושר לכל מי שאוהב את המועדון".

הפורטוגלי דיבר גם על הסגל שלו: "זו זכות גדולה כשמנג'ר מגיע למועדון ושמח מהסגל שהולך להיות לו. זה לא קרה לי הרבה למען האמת. ברוב הפעמים, כשמגיעים למועדון, אנחנו חושבים: 'אנחנו אוהבים חלק, וחלק פחות'. חושבים מיד על שינויים, על מה לעשות כדי לחבר בין הרעיונות לסגל השחקנים. פה זה מקרה אחר לגמרי. אני מאוד אוהב את הסגל הזה. לא אציין שמות, כי זה לגמרי נגד הרעיון של מה שקבוצה אמורה להיות, אבל אני אוהב את הסגל". 

"אלה לא מילים מהשפה אל החוץ", הבהיר מוריניו. "ולא בגלל שאני מנג'ר טוטנהאם. אלה מילים שאמרתי וחזרתי עליהן בשלוש, ארבע וחמש השנים האחרונות. תמיד דיברתי על העבודה המצוינת שהמועדון עושה כדי לשמור על השחקנים הטובים שרוב המועדונים הגדולים באירופה רוצים".

הפורטוגלי דיבר גם על מחלקת הנוער של התרנגולים: "אין מנג'ר בעולם שלא אוהב לשחק עם צעירים ולעזור להם להתפתח. הבעיה היא שלפעמים מגיעים למועדונים שהעבודה מתחתיך לא מספיק טובה כדי לייצר שחקנים כאלה. כשאני מסתכל על ההיסטוריה של האקדמיה שלנו ורואה שחקנים שתמיד נתנו לקבוצה הראשונה את מה שהיא צריכה".

"תמיד דיברתי על הפוטנציאל של המועדון ועל איכות השחקנים", המשיך מוריניו. "שחקנים טובים עם סגנון משחק טוב שהמועדון פיתח בעשור האחרון. אפילו כיריב, תמיד היה כבוד גדול ביני לבין המועדון. לשחק נגד טוטנהאם בווייט הארט ליין תמיד היה קשה ויפה. אחד המקומות שהייתי הולך אליהם עם תשוקה וכבוד. נפגשנו בגמרי גביע, בחצאי גמר ובמשחקים גדולים ותמיד שמרתי על כבוד כי חשבתי על זה שיום אחד אוכל להיות אחד מכם".

לסיום, המנג'ר דיבר על ביתו החדש: "אני חושב שלהגיד שהאצטדיון יפה זה להיות צנוע. צריך להגיד שזה האצטדיון הכי טוב בעולם. את מתחם האימונים אפשר להשוות רק למתקנים בארה"ב, לא לשום דבר אחר בכדורגל האירופי. אני יודע כי הייתי ברוב המקומות הכי גדולים. זה צריך לעשות אותנו גאים מאוד".