שני רק למוריניו: הנתון המדהים של קלופ

המספרים משיא המועדון של ליברפול והציוצים: "כדורגל אדיר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.19 - 07:04
(צילום מהטוויטר)
(צילום מהטוויטר)
תחילת כתבה

מי יעצור אותה? 32 משחקים ללא הפסד בליגה הבכירה, זה הרצף החדש שליברפול השיגה אמש (רביעי) עם ה-2:5 הענק בדרבי נגד אברטון. המייטי רדס שמרו על הפער של שמונה נקודות בפסגת הפרמייר ליג, ועל הדרך רשמו לא מעט ציוני דרך.

הרצף הזה נהיה שיא המועדון של כל הזמנים בליגה הבכירה באנגליה. במקביל, יורגן קלופ רשם ניצחון 100 בקריירה שלו בליגה האנגלית אחרי 159 משחקים בלבד. רק ז'וזה מוריניו הגיע לכמות ניצחונות כזאת בפחות משחקים (142). לא היה אף מנג'ר של ליברפול שעשה זאת כל כך מהר.

קלופ לא הצליח למצוא מספיק סופרלטיביים עבור ההצגה של חניכיו: "כל השערים היו יוצאים מן הכלל, שערים נהדרים. מסירות מדהימות ומהלכים אדירים של כדורגל. אהבתי את המשחק מאד. היינו חייבים רגליים רעננות ואני הייתי חייב לכבד את כל השחקנים. הם הוכיחו לי את מה שרציתי. כיף הרבה יותר לערוך שינויים כשהשחקנים מוכנים לספק יכולת כזאת. שיא המועדון? אשמח מאד אם זה היה בעונה אחת בלבד, זה יכול להיות נהדר".

כובש הצמד, דיבוק אוריגי, נהנה מהקרדיט שקיבל: "המנג'ר הראה שהוא בוטח בי ואני ניסיתי להחזיר לו. זה היה משחק חשוב ומיוחד. אחד הנשקים הגדולים שלנו זה לחדור מאחורי ההגנה, ואני קיבלתי הרבה עזרה. כקבוצה אנחנו ממש נהנים מכל זה".

וירג'יל ואן דייק אמר בסיום: "ברוב שלבי המשחק היה לנו נוח מאד. השגנו ניצחון שהגיע לנו, היינו מסוכנים. כל השחקנים ששותפו היו מצוינים, וזה ממש טוב שזה קורה, כי אנחנו נצטרך את כולם בעונה הארוכה הזאת. כולם סיפקו את הסחורה. אוריגי? הוא היה נפלא. השיא? זה נחמד, אבל עדיין לא זכינו בכלום. אנחנו רוצים ללכת עד הסוף".

גם שרדן שאקירי התראיין אחרי שחזר להרכב והתרגש: "כמובן שאני ממש שמח, במיוחד אחרי אברטון. זה דרבי גדול. שמחתי מאד כשגיליתי שאני משחק וממש רציתי לתרום כדי לנצח. עבדתי מאד קשה כדי לחזור לשחק, אני מרגיש טוב, בתקווה שאוכל להמשיך לעזור. יש עוד הרבה משחקים ואנחנו חייבים להישאר בצמרת. ניקח את זה משחק אחר משחק. החלום הכי גדול שלי הוא לזכות באליפות עם המועדון הזה עבור האוהדים. אבל יש עוד דרך ארוכה".