אוהד סיטי צולם מבצע תנועה גזענית בדרבי

אירוע מכוער באתיחאד. המועדון איים בהרחקה לצמיתות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.19 - 22:33
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

מדוע אי אפשר לסיים בימינו משחקי כדורגל בלי מקרים כאלה? בדרבי של מנצ'סטר הערב (שבת) אפשר לומר שהיה כמעט הכל: שערים, פנדל, תוצאה מפתיעה, זעם כלפי מאמן האלופה וקבוצה אחת שהסתכלה מהצד וחגגה (ליברפול). אבל לצערנו הרב גם נרשם אירוע גזעני, כאשר אוהד של סיטי צולם מבצע תנועה בעל אופי מגונה במהלך ה-1:2 של יונייטד.

אותו אוהד עמד בשורה הקדמית ממש ליד הדשא, וכאשר שני שחקנים בעלי גוון עור כהה של השדים האדומים התקרבו לעברו - פרד וג'סי לינגארד - הוא ביצע את הפעולה הגזענית, מה שגרמה לסערה גדולה ברשתות החברתיות. כמו כן, מהיציע של התכולים נזרקו לא מעט חפצים לעברו של פרד בזמן שהוא היה ליד דגל הקרן.

מנצ'סטר סיטי הוציאה לאחר מכן הודעה רשמית בה כתבה: "אנחנו מודעים לסרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו נצפה אוהד מבצע תנועות גזעניות במהלך המחצית השנייה. אנחנו עובדים עם משטרת מנצ'סטר כדי לעזור להם לזהות את המעורבים. יש לנו אפס סובלנות לגבי אפליה וגזענות מכל סוג, ואם יהיו אנשים אשמים, נפעל כדי להרחיק אותם לצמיתות מהמועדון".

גם ארגון "קיק איט אאוט" שפועל נגד גזענות במגרשים הגיב לאירוע: "ניצור קשר עם שני המועדונים כדי להביע את תמיכתנו ונקווה שכולם יפעלו על מנת למצוא את החשודים".

המנג'ר של יונייטד, אולה גונאר סולשיאר, התייחס לאירוע המגעיל: "זה דבר בלתי מתקבל העניין הזה. אני מקווה שאותו אוהד לא יראה יותר כדורגל בחייו".

הנורווגי גם דיבר על המשחק עצמו: "אנחנו נזכור את הניצחון הזה. אנחנו נראים כעת הרבה יותר מסוכנים כשאנחנו מספקים יכולת כזאת מול אחת הקבוצות הטובות בעולם. יצרנו המון מצבים והיינו יכולים גם לכבוש את השלישי או הרביעי. גם ההגנה שלנו הייתה נהדרת. ארון ואן ביסאקה סיפק ערב גדול, הוא פשוט מדהים מאז שהגיע אלינו. דה חאה? הוא השוער הטוב בעולם. תמיד יש לנו ציפיות גבוהות ממנו".

המנג'ר של המפסידה, פפ גווארדיולה, הגיב גם הוא: "אני מרוצה מההופעה שלנו. לחצנו יצרנו מצבים, אין לי חרטות. אני יודע איזו קבוצה אנחנו, כיף לי לעבוד עם החבר'ה האלה. לצערי כבשנו את השער שלנו מאוחר מדי ולא היינו יכולים להפוך. מרוץ האליפות? אנחנו חייבים להמשיך לנסות, יש עוד הרבה משחקים. הגזענות? כמובן שזה בלתי נסלח. אני תומך בהודעה הרשמית של המועדון".