ארטטה מעודד מהתיקו: "יותר ממה שציפיתי"

למפארד היה פחות מרוצה. וגם הנתון המדהים של אנצ'לוטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.19 - 22:03
תחילת כתבה

מחזור הבוקסינג דיי תמיד מספק הרבה עניין והפתעות. הערב (חמישי) אחרי שארסנל, נפרדה בתיקו מבורנמות', וצ'לסי, שהפסידה בביתה לסאות'המפטון, שני המנג'רים, שייפגשו ביום ראשון, ראש בראש, סיכמו את התוצאות המאכזבות של קבוצותיהם. יחד איתם, קרלו אנצ'לוטי ניצח בבכורה שלו על הקווים של אברטון, דבר שלא השתנה מאז 1996.

המאוכזב הראשון הוא פרנק למפארד. המנג'ר של צ'לסי לא ציפה שכך ייראה מחזור הפתיחה למשחקי חג המולד עבורו. הבלוז פשוט לא היו במשחק בכלל בהפסד 2:0 לסאות'המפטון, "כשמקשים עלינו עם לחץ ולא נותנים לנו מרווח, אנחנו מתקשים מאוד", אמר המנג'ר על יריבתו: "זה משהו שאנחנו חייבים לשפר במשחק שלנו".

"אנחנו חייבים לשפר את היכולת שלנו בבית, זה ככה כבר תקופה" אמר המנג'ר, שספג היום את הפסד הבית הרביעי שלו העונה. יתרה מהיכולת של הבלוז בבית, זו הפעם הראשונה שצ'לסי מפסידה שני משחקי ליגה ברציפות בסטמפורד ברידג', מאז נובמבר 2011, אז אימן אותה אנדרה וילאש בואש.

מנגד, היריבה העירונית, ארסנל, אמנם ניצלה מהפסד, אך לא חסרות לה סיבות לדאגה. התותחנים עם המנג'ר החדש שלה על הקווים, הוציאו תיקו 1:1 מבורנמות', אך למרות התוצאה לספרדי היו מספר נקודות אור אותם הוא לוקח איתו לקראת המפגש עם הבלוז.

"מרוצה מאוד מהגישה, האופי ורוח הלחימה של השחקנים", אמר המנג'ר, שקבוצתו חזרה מפיגור, ואף הוסיף: "יותר ממה שציפיתי". ארטטה, שמכיר את קבוצתו החדשה היטב עוד כשחקן, סיפר שחשש מאוד במהלך המשחק: "אחרי השער שספגנו, הרבה דברים מן העבר יכלו לצוץ, אבל אני שמח שזה לא קרה".

שני שחקנים שייתכן וארטטה הרוויח חזרה עבור התותחנים הם לוקאס טוריירה ומסוט אוזיל. הקשר מאורגוואי, שנאמר שהוא חווה קשיי התאקלמות באנגליה, סיפק הופעה מצוינת, כשהיה השחקן שביצע הכי הרבה תיקולים, והחזיק לא רע את מרכז השדה.

השחקן השני הוא אוזיל, עליו אמר המנג'ר: "הגישה שלו מאז שהתחלתי את תפקידי היא מדהימה. אמרנו לו שהוא המפתח להצלחה שלנו, והוא הגיב היום ביצירת מספר הזדמנות לשער".

מעבר ללונדוניות המאוכזבות, מי שדווקא סיים את הערב האחרון עם חיוך גדול, הוא עוד מנג'ר שערך הופעת בכורה על הקווים, קרלו אנצ'לוטי. האיטלקי שראה את קבוצתו אברטון, מנצחת בדקות הסיום. היה מאושר מיומו הראשון בעבודה החדשה: "בשבילי זה היה רגע מאוד מיוחד, מקבלת הפנים ועד התוצאה, הערב הזה היה מושלם".

הפעם האחרונה שאנצ'לוטי דרך בגודיסון פארק, זה היה המשחק האחרון שלו כמאמן צ'לסי, אז הפסיד 0:1 לקבוצתו הנוכחית. אך הפעם המנג'ר הוותיק יצא מרוצה מאוד, כאשר הפעם האחרונה שהפסיד משחק ראשון על קווים של קבוצה אותה הוא מאמן, היה לפני 23 שנה.