הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

2019, היית טובה אליה: המספרים של ליברפול

העוצמה באנפילד והנקודות. וגם: ה-VAR שוב הסעיר את הממלכה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.19 - 22:37

זה אולי לא יהיה המשחק הזכור ביותר של ליברפול ב-2019, אבל ה-0:1 על וולבס עזר לה לחתום אותה בצורה נהדרת. כשהפער מהשנייה לסטר עומד על 13 ומהיריבה הגדולה מנצ'סטר סיטי על 14, כל תסריט חוץ מאליפות ראשונה אחרי 30 שנים מופרך לחלוטין.

אז בואו נתחיל עם המספרים שממחישים את העוצמה של ליברפול, ובעיקר באנפילד:

* 37 משחקי פרמייר ליג שיחקה ליברפול ב-2019, בהם השיגה 98 נקודות מ-111. עם ממוצע של 2.65 נקודות למשחק, רק צ'לסי של 2005 הציגה קצב טוב יותר.

* ליברפול האריכה את רצף נטול ההפסדים באנפילד בפמרייר ליג ועכשיו הוא עומד על 50 (40 ניצחונות ועשר תוצאות תיקו). מדובר בפעם השלישית שקבוצה אנגלית עושה זאת. הראשונה: ליברפול של 1978-1980, השנייה: צ'לסי של 2004-2008.

* סדיו מאנה היה מעורב ב-30 שערים של ליברפול בפרמייר ליג ב-2019, שני רק לג'יימי וארדי (34).

* קצת על שיתוף הפעולה בין וירג'יל ואן דייק לג'ו גומז במרכז ההגנה: בארבעת המשחקים האחרונים שהשניים פתחו יחד, ליברפול לא ספגה.

ועם כל הכבוד לניצחון, ברחבי הממלכה התעסקו באספקט פחות נעים של המשחק: החלטות ה-VAR. נכון, שער של סדיו מאנה אושר בעזרתו, אבל מן העבר השני גול של פדרו נטו נפסל בגלל שג'וני נמצא בעמדת נבדל מזערית. בוולבס לא ממש קיבלו את ההחלטות יפה, המאמן נונו אספיריטו סנטו סרב להגיד וקונור קודי טען שהיה מקום לפסול את השער של ליברפול בגלל שהכדור פגע בידו של וירג'יל ואן דייק ולא בזו של אדם ללאנה כפי שחשבו.

אפילו דניאל אגר, אקס הרדס ואוהד גדול שלהם חווה דעתו ותקף את הטכנולוגיה: "היה לי את המזל לשחק את המשחק הנפלא הזה ללא VAR. הכדורגל הפך איתו לאסון אפילו שהוא עזר לקבוצה שלי הים. רק שחקו את המשחק המז***ן".

גם גרהאם סונס, אחד השחקנים הגדולים בתולדות ליברפול, לא נשאר אדיש וסיפק הצעת יעול: "צריכים לשנות את החוקה: במידה ויש חלק גוף אחד שנמצא בנבדל שלא עוזר לרגע להגיע לכדור ורוב הגוף לא, צריכים לאשר את הגול. כך נוריד את התחום האפור ונראה יותר שערים. אי אפשר להמשיך כך".

ומה היה ליורגן קלופ להגיד? "אני חושב שנונו לא היה מרוצה מהתהליך, לא יודע אם מההחלטה עצמה. השער של מאנה? בהתחלה הופתעתי כשהייתה שריקה שסימנה ליד. כולנו בני אדם וזה יכול לקרות".