יורגן קלופ: "מחכים לשלב את מינאמינו"

ליברפול תנסה לפתוח את השנה ברגל ימין, מול העולה החדשה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.01.20 - 09:41
ייכלל בסגל כבר מחר? מינאמינו יחד עם סלאח (getty)
ייכלל בסגל כבר מחר? מינאמינו יחד עם סלאח (getty)
תחילת כתבה2019 היתה שנה חלומית לליברפול. הקבוצה של יורגן קלופ לא הפסיקה לנצח בשנה שסגרה את העשור, בעונה שעברה היתה רחוקה נקודה אחת מאליפות היסטורית והעונה, כך עושה רושם, הולכת ומתקרבת להגשמת המטרה. כשהם עומדים בראש הטבלה, וביתרון של 13 נקודות על פני המקום השני (עם משחק חסר), יפגשו מחר (חמישי) המייטי רדס את שפילד יונייטד, במשחק שיסגור את המחזור ה-21 בפרמייר ליג. טאקומי מינאמינו, הפך רשמית בחצות לשחקן ליברפול, אך לא יוכל לשחק כבר מול שפילד, ויהיה רשאי להשתתף רק מהמחזור הבא. עם זאת, המנג'ר יורגן קלופ כבר מחכה להופעת הבכורה: "הוא שחקן מאוד מלהיב", אמר עליו הגרמני, "ואני שמח שליברפול הביאה אותו, כדי שהאוהדים יוכלו לראות עד כמה הוא טוב. הוא יכול לשחק בכל עמדות ההתקפה, ולכן נבחן ונראה כיצד לשלב אותו".
כמה השנה הזאת היתה גדולה עבור ליברפול? צריך להסתכל במספרים: היו לה במהלך השנה הקלנדרית 37 משחקי פרמייר ליג (כמעט עונה שלמה), ובהם היא הרוויחה 98 נקודות. ממוצע של 2.65 נק' למשחק, שהוא גם הכי גבוה לקבוצת פרמייר ליג בשנה בודדת, למעט צ'לסי ב-2005 (שהשיגה 2.66).

\נוסף, היא מחזיקה ברצף של 50 משחקי ליגה ביתיים ללא הפסד (40 ניצחונות ו-10 תוצאות תיקו), שהוא הנתון השלישי בטיבו בהיסטוריה: אחרי צ'לסי (86 משחקים בין 2004 ל-2008) וליברפול עצמה (63 בין 1978 ל-1980). כעת, היא תנסה להמשיך את הרצף מול העולה החדשה לפרמייר ליג, שנמצאת במקום השמיני והמפתיע בטבלה.