"המוח של קלופ עובד אחרת": על סוד ההצלחה

עוזר מאמן ליברפול שיבח את הבוס: "האישיות היא הכוח שלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.20 - 17:32
תחילת כתבה

איך יורגן קלופ הצליח להפוך קבוצה מפורקת למלכה של אירופה? כנראה שאין תשובה מוחלטת לכך והפרשנויות אף פעם לא יפסיקו לזרום. עם זאת, עוזר המאמן של הגרמני בליברפול, פפין לינדרס, שפך קצת אור על מה שקורה בחדר ההלבשה באנפילד.

"המוח של קלופ עובד בצורה אחרת מהרבה אנשים אחרים", אמר לינדרס בראיון באנגליה, "הוא מעורר השראה ומוטיבציה, מנהיג אמיתי. הוא עדיין מצליח להפתיע אותי בכל יום עם משהו חדש שהוא אומר. הספרים לא יכולים ללמד את השחקנים איך להתמודד במגרש. המאמן קובע את זה, הקבוצה משחקת בדמותו. אפשר לראות את זה בכל מועדון וזה הכח של האישיות שלו".

לינדרס הצטרף לקלופ בשנת 2018 ולקח חלק בזכייה בליגת האלופות, בתואר אליפות העולם לקבוצות ובמירוץ החזרת האליפות לאנפילד אחרי שלושים שנה בעונה הנוכחית. "כל מי שעובד עם קלופ מרגיש שהוא באמת דואג לו ולפיתוח שלו. אין לו אגו וכשאנשים רואים כמה אכפת לו, הם נותנים מעצמם יותר".

לינדרס שם במרכז את קלופ האדם, לפני יורגן המאמן: "הוא מדבר עם השחקנים מהלב ויודע איך להניע אותם. יש לו יכולת מדהימה לגעת באנשים. זה לא קל, במיוחד עם שחקנים ברמות האלה. הוא פותר בעיות עוד לפני שהן מתעוררות, רמת הכבוד שיש לשחקנים כלפיו היא עצומה".