ההתאחדות VS עלי: סרטון הקורונה במוקד

בשל הצחוק על אסייתי, קשר טוטנהאם עלול להיעדר מ-6 משחקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.20 - 22:30
תחילת כתבה

נגיף הקורונה תופס את הכותרות ברחבי העולם. המחלה שפרצה בסין והתפשטה לאחרונה ברחבי אירופה גבתה את חייהם של 2,700 בני אדם ומעל 80 אלף איש חולים בה. כנראה שכוכב טוטנהאם דלה אלי לא הקדיש לזה מספיק חשיבות, כשצחק על אדם אסייתי בשדה התעופה לפני כשבועיים, הסריט את זה והעלה את הסרטון לרשתות החברתיות.

בהמשך האנגלי בן ה-21 מחק את הסרטון והתנצל, אך זה לא השפיע על ההתאחדות האנגלית, שהודיעה הערב (רביעי) כי אלי יעמוד לדין על התנהגות בלתי הולמת בגין הפרה מחמירה של כללי ההתאחדות. לקשר טוטנהאם יש עד ה-5 במרץ כדי להשיב על טענות ההתאחדות.

מוקדם יותר העונה, ברנרדו סילבה הפר את אותו סעיף והורחק ממשחק אחד, אך לפי דיווח באנגליה, בגלל שאלי הואשם בהפרה מחמירה הוא עשוי להיות מורחק משישה משחקים. אחרי הפציעות של יונג מין סון והארי קיין, היעדרות ממושכת של הקשר תהיה מכה משמעותית להמשך העונה של טוטנהאם.

מאמן התרנגולים, ז'וז'ה מורינו אמר: "הוא הבין את הטעות שלו ומעולם לא התכוון לפגוע או להעליב מישהו. הוא מיד התחרט והתנצל. המדיה החברתית נועדה בשביל הדור הצעיר, אבל אנשים מפורסמים כמו כדורגלנים צריכים להיות מאוד זהירים כשהם משתמשים בה. דלה בחור נהדר ואין לו כל קשר לגזענות".