הכעס של קלופ וחידוש הליגה, אנצ'לוטי מדבר

מאמן אברטון במסר: "בריאות בעדיפות עליונה, השאר לא חשוב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 18:09
תחילת כתבה

את הימים שלפני הפסקת הפעילות של מועדוני הכדורגל בעולם, קיבלנו כתהליך הדרגתי יחסית מהיר. תחילה דובר על חשש מהקורונה, לאחר מכן משחקים התקיימו ללא קהל, בהמשך נדחו מפגשים ולבסוף המצב שאנו נמצאים בו היום.

למרות אותו תהליך, אחד המשחקים האחרונים שהתנהלו עם קהל, כבר בשלב מתקדם מאוד בהבנה של גודל האירוע, התקיים משחק הגומלין בליגת האלופות בין ליברפול לאתלטיקו מדריד מול אצטדיון אנפילד מלא, יחד עם 3,000 אוהדים שעשו את הדרך מספרד. מי שבחר להתייחס להחלטה הזו, שהיום אפילו נראית לרבים מאיתנו מסוכנת הוא לא אחר מדווקא מאמן היריבה העירונית של ליברפול, קרלו אנצ'לוטי.

"קלופ אמר לי שזה פשע לשחק במצב הזה", אמר המאמן האיטלקי של אברטון, כשהתייחס לאפשרות שההגעה של האוהדים מספרד, שכבר אז הייתה עם אחוזי הדבקה גבוהים, גרמה להתפשטות גם בעיר ליברפול. אנצ'לוטי ביקר את אותה החלטה, כשהדגיש כמה ענף הכדורגל לא נמצא בראש סדר העדיפויות שלו: "הבריאות צריכה להיות בעדיפות עליונה, כל השאר לא חשוב".

בהמשך למשבר הקורונה, כבר לפני שבוע בפרמיירליג הודיעו על התוכנית להחזיר את הליגה לפעילות בחודש יוני. גם לנושא הזה התייחס האיטלקי בביטול כשאמר: "לא אכפת לי מתי הליגה תחזור לפעילות וגם לא מתי היא תסתיים". למרות הרצון בפתיחה מחודשת בקיץ, אם וכאשר זה יקרה, המטרה היא עדיין לפתוח את עונת 2020-2021 בתאריך המקורי. המשמעות של ההחלטה הזו היא שלקבוצות תהיינה בסך הכל שלושה שבועות להתכונן לעונה החדשה. אנצ'לוטי היה די נחרץ בנושא כשאמר: "הכי חשוב לקבוע מועד התחלה אחיד לכולם".

גם לסוגיית קדם העונה הקצרה (שוב, במידה ואכן תצא לפועל) התייחס המאמן בזלזול מסוים: "זו בדיחה, קדם עונה זה אוברייטד". כשהוסיף כמה ההתעסקות בנושא היא משנית עבורו: "גם כמאמן מילאן ב-2006 היו לנו בסך הכל ארבעה ימים להתכונן למשחק במוקדמות ליגת האלופות וכולנו יודעים איך זה נגמר"