קני דלגליש אובחן כחולה בקורונה

משפחתו של אגדת ליברפול הודיעה שבדיקתו הייתה חיובית

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.20 - 21:55
תחילת כתבה

מגיפת הקורונה משתוללת בבריטניה, והיא לא פוסחת על אף אחד. משפחתו של אגדת ליברפול, קני דלגליש, הודיעה הערב (שישי) באתר הרשמי של המועדון ששחקן ומאמן הרדס לשעבר אובחן כחולה בנגיף ואושפז בבית חולים, זאת למרות שכלל לא היו לו תסמינים.

הסקוטי בן ה-69 אובחן השבוע כנשא של הנגיף, לאחר שבדיקה שנעשתה לו יצאה חיובית. בהודעת המשפחה, שפורסמה באתר של ליברפול, נכתב: "סר קני הגיע לבית החולים ביום רביעי ה-8 באפריל כדי לעבור טיפול בזיהום, שדרש התעברות אנטיביוטית. כחלק מההליך, הוא עבר בדיקת קורונה, למרות שהוא לא הציג אף תסמין של הנגיף. באופן בלתי צפוי, תוצאת הבדיקה הייתה חיובית, אך הוא נותר אסימפטומטי".

"לפני קבלתו לבית החולים, סר קני בחר מרצונו להתבודד תקופה ארוכה יותר מהרצוי ביחד עם משפחתו, ומבקש מכולם לעקוב אחרי הוראות הממשלה והמומחים בשבועות הקרובים", בנוסף, ביקשה משפחת דלגליש להודות לצוותים הרפואיים ולהניח להם לעשות את עבודתם בתקופה המאתגרת הזאת, וכן שפרטיות המשפחה תכובד: "הוא מצפה להיות בבית בקרוב ונספק עדכונים הוספים בהתאם".

דלגליש זכה בשש אליפויות אנגליה ושלוש אליפויות אירופה כחלוץ בליברפול, ובשלוש אליפויות אנגליה נוספות כמנג'ר הקבוצה, כולל האחרונה ב-1990, שהפכו אותו לדמות בלתי נפרדת מההיסטוריה של המועדון המעוטר ואחד היציעים באנפילד קרוי על שמו. הסקוטי הוותיק שרד בעבר את אסונות גלזגו, הייזל והילסבורו וכעת נותר לקוות שיוסיף לרשימה גם את מגיפת הקורונה.

אגדה בריטית נוספת שאובחנה כחולה בנגיף הוא נורמן האנטר. בלם העבר בן ה-76 שיחק 14 שנים בלידס, ומספר שנים גם בבריסטול סיטי ובבארנסלי. בנוסף, רשם 28 הופעות בנבחרת אנגליה והיה חלק מהסגל שזכה בטורניר היחיד בתולדותיה.