אניימה חשף: "דחיתי הצעות מארסנל ומטוטנהאם"

השוער הניגרי בראיון: "שמח שבאתי לישראל, זה פתח דלתות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.20 - 14:04
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

בעיני רבים מאוהדי הכדורגל בישראל, וינסנט אניימה הוא אחד השוערים הגדולים ששיחקו בליגת העל, אם לא הגדול שבהם, כעת, מתברר שהשוער שלבש את מדיהן של בני יהודה, הפועל ומכבי תל אביב זכה להערכה רבה גם באירופה, וחשף שדחה הצעות מארסנל ומטוטנהאם.

אניימה, שכיום ללא קבוצה, סיפר בראיון ל-ESPN: "ארסנל רצתה אותי כשוער שני, אבל לא הייתי מעוניין. גם טוטנהאם התעניינה בי כשוער שני ולא רציתי. זה היה אחרי אליפות אפריקה ב-2006 ואחרי מונדיאל 2014. כשדחיתי את ארסנל, היא החתימה את דויד אוספינה".

"הייתי בשלב בקריירה שהעדפתי לשחק, גם אם זה עבור קבוצה קטנה יותר", הסביר השוער את החלטתו. "הסוכן שלי אמר שארסן ונגר רוצה אותי, אבל לא כזה בטוח בגלל הגובה שלי. אנשים עושים את הבחירות שלהם ואני מכבד אותם".

בנוסף מתברר שאניימה היה קרוב לשחק באנגליה הרבה לפני כן, כשהגיע למבחנים בבולטון בשנות ה-2000 המוקדמות, אך לא חתם: "אני עדיין תוהה למה לא חתמתי. המבחנים הלכו טוב ואפילו אמרו לי שאקבל את חולצה מספר 35. נותרו רק הבדיקות הרפואיות. הייתי צריך להיות שוער שלישי כל לבולטון כבר היו שני שוערים ויוסי יאסקליינן היה הראשון".

עם זאת, אניימה ואין ספק שגם אוהדי בני יהודה מרוצים מכך שהעסקה לא יצאה לפועל: "אני לא מצטער על זה כי זה נתן לי הזדמנות להגיע לישראל. אני כל כך שמח שהלכתי לישראל כי זה פתח לי דלתות".

אניימה חתם ב-2005 בבני יהודה ושיחק במדיה שנתיים לפני שעבר להפועל תל אביב וזכה איתה בדאבל (2009/10) ובגביע נוסף. ב-2011 עבר לליל ושנה לאחר מכן הושאל למכבי תל אביב וזכה גם איתה באליפות. לאחר מכן חזר לליל ורשם עונה נהדקת שזיכתה אותו בתואר האפריקאי המצטיין של הליגה הצרפתית.