יוסי בניון. הארי רדנאפ החמיא: "לא היה בו פגם"

מאמן העבר על הקשר: "שחקנים פשוט לא הצליחו להתקרב אליו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.20 - 22:40
תחילת כתבה

אחד האנשים שמכירים היטב את יוסי בניון מהתקופה שלו באנגליה הוא הארי רדנאפ, המאמן הוותיק שחגג עם הקשר הישראלי עליית ליגה מהצ'מפיונשיפ לפרמייר ליג עם ק.פ.ר בסוף עונת 2013/14. לכבוד יום ההולדת העגול של שחקן העבר, התראיין הערב (שלישי) רדנאפ בתכנית "מגרש פתוח", החמיא לחניך לשעבר שלו וגם עשה השוואה מעניינת בינו לבין אייל ברקוביץ'.

"לא מאמין, הזמן עובר כ"כ מהר, יוסי בן 40", הוא פתח. "משהו שהייתי רוצה להגיד לו? הוא היה כדורגלן נהדר, הוא היה איש קטן עם יכולת מדהימה. היו לו תקופות נהדרות. כשהוא היה תחתיי זה היה בשלהי הקריירה שלו, אבל כשהוא שיחק בליברפול, ווסטהאם... הוא היה שחקן בכיר, כדורגלן נפלא".

מה אתה זוכר מהעונה שלכם יחד שנגמרה בחיוכים?
"זו הייתה עונה קשה, ירדנו ליגה שנה קודם לכן, שנה מאתגרת. עבדתי עם שלושה ישראלים בחיי, הראשון היה מרדכי שפיגלר - הוא הגיע לווסטהאם כשאני שיחקתי שם, הוא היה כדורגלן מדהים. השני היה אייל ברקוביץ', שהיה גם הוא שחקן מדהים. ואז יוסי. שלושתם היו כ"כ מוכשרים, שחקנים טכניים גדולים, לא אגרסיביים, שיחקו עם יכולת וכישרון נפלא. בשביל בחור קטן כמו יוסי אנשים אולי רצו לבעוט בו ולהוציא אותו מהמשחק, אבל לא יכלו להתקרב אליו. הוא פשוט היה חכם מדי".

ניסית להביא את יוסי לטוטנהאם כשאימנת שם, הוא תמיד היה בראש סדר העדיפויות שלך?
"כן, הוא מסוג השחקנים שאהבתי. אני אוהב שחקנים עם יכולת כזו. אז כן. לקחתי גם את אייל ברקוביץ' לווסטהאם, והוא שחקן מאותו סוג. כדורגלן מלא יכולות, ראיית משחק נהדרת וערנות למה מתרחש סביבו".

תוכל לחלוק איתנו זיכרון מיוחד עם יוסי בניון?
"הוא פשוט היה דמות אהובה. לא היה בו פגם, הוא פשוט בחור חביב וגם כדורגלן גדול. אני בטוח שהייתה לו תקופה נהדרת ברמה של הטופ באנגליה. כל מי ששיחק איתו או ראה אותו משחק העריך אותו מאוד מאוד, ולכולם היה הרבה כבוד אליו, כי לא היה בו שום דבר שאפשר לא לאהוב".

הזכרת שלושה ישראלים, מי מהם הכי טוב?
"מרדכי הגיע כשהייתי שחקן, הוא בילה איתנו קצת זמן ולא היה אפשר להשיג לו אישור עבודה באותו זמן. המאמן רצה להחתים אותו מאוד. אז לא יצא לי באמת לראות אותו משחק. ברקוביץ' היה אצלי בשיאו, ובניון הגיע אליי אחרי השיא. אייל עבורי היה טוב יותר כי כששיחק בווסטהאם לצד שחקנים מדהימים, הוא היה בשיא שלו. יוסי כשהיה בליברפול היה מדהים. שניהם היו מדהימים. הם היו דומים מאוד במבנה, שניהם קטנים וקלים עם יכולת מדהימה בכדור. למצוא מקום, לקבל כדור, הם ידעו לאיפה הכדור ילך לפני שקיבלו אותו. הייתה להם את היכולת של שחקנים מהטופ, נגיעה אחת, כדרור, שני שחקנים מהטופ".

על העונה הנוכחית באנגליה הוא הוסיף: "התואר מגיע לליברפול, הם ראויים לו. הם היו פנטסטיים. אני לא יודע איך זה יסתיים, הייתה הצבעה, 6 קבוצות התחתית הצביעו שלא להמשיך את העונה. זה קשה מאוד כי אם אתה בתחתית, אתה רוצה שהעונה תבוטל. בטח לכולם יש חוזים שיהיה להם חיתוך של כ-50% אם ירדו ליגה. אז ברור שהם רוצים שהעונה תסתיים והם יישארו בפרמייר ליג. אני אשמח לראות את הליגה מסתיימת. אם זה יקרה, זה יקרה מאחורי דלתיים סגורות. כולנו מתגעגעים לכדורגל ורוצים לראות כדורגל, אבל נראה לי שיש עוד דרך ארוכה".

לגבי הסיכוי שיחזור לאמן: "לא, לא עכשיו, אני פרשתי. אני רואה את בורנמות' בשבתות כי אני גר שם ולוקח את הנכדים שלי. יש לי מנוי. מקווה שהם יישארו בפרמייר ליג".