הבריח את מנצ'סטר סיטי: האדום שהשפיע על וירג'יל ואן דייק

התכולים בחנו עוד כשהיה בסלטיק, אבל גורלו נחרץ במשחק אחד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.20 - 17:53
תחילת כתבה

וירג'יל ואן דייק הפך לאחד השחקנים החשובים בליברפול ופני ההצלחה שלה בשנתיים וחצי האחרונות, אבל המסלול שלו היה יכול להיראות אחר לגמרי. הענק ההולנדי עורר את סקרנותה של מנצ'סטר סיטי עוד כששיחק בסלטיק אולם גורלו נחרץ (לטובה יש לציין) בגלל כרטיס אדום.

קצת רקע: ואן דייק שיחק הגיע עם סלטיק לשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית בעונת 2014/15, אז פגשה את אינטר. במשחק הראשון בסקוטלנד ההופס חילצו 3:3, אולם בסן סירו ההולנדי ספג שני צהובים מהירים בהפרש של תשע דקות והורחק כבר בדקה ה-36. סלטיק החזיקה בעשרה שחקנים עד לדקה ה-88 אז פרדי גוארין הבקיע שער ניצחון לנראזורי  והדיח את וירג'יל וחבריו.

ומתברר, שאותו ערב היה מבחן בו ואן דייק נכשל חרוצות. מאמנו בסלטיק באותה תקופה רוני דיילה חשף עד כמה ההתעניינות של סיטי הייתה רצינית וכיצד ההרחקה השפיעה. "האם אנשי סיטי היו בקשר איתי? כן. אמרתי להם שהם חייבים לקחת אותו. אז הם רצו לצפות במשחק האירופי הגדול ביותר ששיחק בו", סיפר הנורבגי.

"לא יכולתי להצביע על משחק אירופי גדול של וירג'יל כי הוא עדיין לא שיחק באחד. הוא היה דומיננטי מאוד בסקוטלנד, אבל אז הוא הורחק מול אינטר", המשיך דיילה. "אני חושב שאם הוא היה מככב במשחק הזה, הוא היה נרכש ע"י סיטי".

חמישה חודשים לאחר אותו משחק, סאות'המפטון שמה על ואן דייק את ידה ואפשר להגיד שהיא הרוויחה בגדול. בינואר 2018, ההולנדי כבר אמר לא לסיטי, בחר בליברפול והשאר היסטוריה.