"חגיגות? לא נזכור את האליפות של ליברפול"

בממלכה "מרחמים" על קלופ. וגם: הלו"ז הצפוף ופרטים מהדיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.20 - 08:01
תחילת כתבה

כמה חיכו לזה בממלכה, כמה דיווחים וספקולציות עלו לאוויר ואמש (חמישי) זה סוף סוף קרה - הפרמיירליג הודיעה רשמית: אנחנו חוזרים. אלא שהבוקר (שישי), כצפוי, הספקנים החלו להציף את החששות.

תחילה, הדיווחים: על פי התקשורת המקומית, כל הקבוצות הליגה הסכימו לחזרת הליגה פה אחד, הרבה בגלל הנזק הכלכלי שהלך וגדל ובשל האפשרות למזער נזקים הודות לזכויות השידור. כך, נקבע כי הליגה תחזור ב-17 ביוני ותסתיים ב-26 ביולי, על אף שקבוצות מסוימות רצו יותר זמן. לפי התכנון, צפוי לנו מבול של משחקים בפרק זמן קצר במיוחד - 92 משחקים ב-39 ימים. במקביל, יתקיים גמר הגביע האנגלי בראשון באוגוסט. איך זה יתבצע? נכון לרגע זה מתוכנן משחק אחד בשישי ואחד בשני, ארבעה משחקים בשבת וארבעה בראשון, ושני משחקים בימי שלישי, רביעי וחמישי.

הבוקר דווח באנגליה שהקבוצות לא בדיוק מרוצות מהמהירות בה הכדורגל חזר, בטח בהתחשב במצב התפרצות הנגיף במדינה. גם הרצון לשחק במגרשים נייטרליים לא השביע את רצונן של הקבוצות, ובראשן ליברפול, שלא תוכל לחגוג אליפות מול אוהדיה מחשש להתקהלות של קהל מחוץ לאנפילד. על פי הדיווחים, כשליברפול תתייצב בפני משחק על התואר, בקבוצה ישקלו את מיקום האצטדיון, אך לא התקבלה החלטה בנושא עדיין.

טרוי דיניי, קפטן ווטפורד שאינו היה מוכן לסכן את בנו התינוק שסובל מקשיי נשימה, היה אחד המתנגדים הגדולים לחזרת הליגה. "העונה הזו כבר לא תהיה שלמה", אמר דיניי. "אני מרחם על ליברפול, לא משנה איך זה ייגמר, הם באמת ראויים לזכות באליפות. מגיע להם לקבל את הגביע, אבל לא משנה מה יקרה, זו לא הולכת להיות השנה בה ליברפול זכתה באליפות - אלא שנת הקורונה. אף אחד לא יזכור את זה, ואתם יודעים, הם חיכו לזה 30 שנה. זה כמו לרוץ מרתון, לעצור לחודשיים וחזור ולסיים את הקטע האחרון".