יוסי בניון: "מנהל מקצועי - תפקיד מושלם עבורי"

כוכב העבר התראיין לאתר של ליברפול ודיבר על מקומו בבית"ר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.20 - 12:10
תחילת כתבה

ליוסי בניון הייתה קריירה גדולה, מבין המרשימות ביותר (אם לא ה...) של כדורגלן ישראלי. ההיילייט הגדול היה בליברפול, כנראה הקבוצה ששחקן העבר הכי מזוהה איתה שהיא לא מליגת העל. בראיון לאתר הרשמי של המועדון האנגלי בניון דיבר על ההישגים שלו שם והרחיב מעט על התפקיד החדש שלו בבית"ר ירושלים.

"למזלי היו לי כמה רגעים מאד יפים עם ליברפול", הוא אמר. "הופתעתי לגלות שאני הייתי היחיד שכבש שלושער גם בליגת האלופות, גם בגביע האנגלי וגם בליגה האנגלית. כמה שנים לאחר מכן הארי קיין ולדעתי עוד שחקן הצטרפו לרשימה הזאת. אבל להיות השחקן היחיד שעשה זאת בליברפול, זה משהו מיוחד".

על ההרגשה ללבוש את החולצה של ליברפול הוא פירט יותר: "היו עוד הרבה רגעים יפים, כמו השער המיוחד מול פולהאם. כל השערים האלה היו מאד מיוחדים, אבל הדבר הכי מיוחד עבורי זה הזכות ללבוש את החולצה של ליברפול למשך שלוש שנים. בכל משחק בית, הרגע הזה שאתה יוצא מהמנהרה לדשא, זו ההרגשה הכי טובה בעולם. אני מנסה להסביר את זה לחברים שלי, והם שואלים אותי למה ליברפול כל כך מיוחדת ביחס לקבוצות אחרות. אני תמיד אומר שצריך להיות שם כדי להבין".

לאחר מכן הוא נשאל לגבי התפקיד שלו כמנהל מקצועי בבית"ר: "אני מאד שמח בתפקיד שאני נמצא בו עכשיו. בנינו קבוצה חדשה, צעירה, והולך לנו ממש טוב. העובדה שאני באופן מידי עברתי לתפקיד הזה... בעצם לא חשבתי יותר מדי על הפרישה ממשחק פעיל. סיימתי לשחק ויום לאחר מכן התחלתי במטרה לבנות סגל חדש כמעט לגמרי. שיניתי 12 שחקנים, הבאתי מאמן חדש, אז הייתי עסוק מדי מכדי לחשוב על הפרישה. אני חושב שזה הקל עליי לעשות את הצעד הזה. אני מרגיש שהשתלבתי מאד מהר, זה התפקיד המושלם בשבילי".