בעקבות יוזמת רשפורד: הארוחות החמות חזרו

ג'ונסון נענה לקריאה, התכנית תמומן ב-120 מיליון ליש"ט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.20 - 17:42
תחילת כתבה

הסרט התיעודי על מייקל ג'ורדן הציף את השאלה עד כמהה הספורטאים אמורים להיות מעורבים באירועים שקורים מחוץ למגרש. חלוץ מנצ'סטר יונייטד, מרקוס רשפורד, שם סימן קריאה על התופעה ושלח מכתב לראש הממשלה, בוריס ג'ונסון, כדי שיחזיר את תכנית ארוחות הבוקר החינמיות בבתי הספר לילדים עניים במהלך הקיץ.

"המערכת לא בנויה כדי שמשפחות כמו שלי יצליחו", כתב רשפורד לחברי הפרלמנט ולג'ונסון ואמר ל'טיימס': "היום אני מתמקד במשהו גדול יותר מכדורגל. פניית הפרסה מההחלטה להפסיק את הארוחות החינמיות עשויה לעזור לנו להגיע לסיבוב הבא, אך יש לנו דרך ארוכה מאוד כמדינה על מנת להניף את הגביע, שהוא המלחמה בעוני". בעקבות הלחץ, ג'ונסון החליט לקחת פניית פרסה - ולהוסיף עוד 120 מיליון ליש"ט למימון התכנית, מה שיאפשר את המשך הפעלתה.

הארוחות כאמור לא הגיעו לילדים בתקופת הקורונה מכיוון שהם לא היו בבית הספר ורשפורד דורש שיקבלו אותם בקיץ. "אמנם אין לי השכלה של חבר פרלמנט, אבל יש לי השכלה חברתית", המשיך חלוץ יונייטד, "לפני 10 שנים הייתי מאותם ילדים שמקבלים ארוחות בחינם וכיום יש 1.3 מיליון ילדים כאלה ברחבי בריטניה".

רשפורד זכה לתמיכה גדולה מצד מנהיגי החינוך ואיגודי המורים והוסיף בסדרת ציוצים: "כשאתה קם בבוקר ומתקלח, קח שניה לחשוב על הורים שהמים שלהם הפסיקו זלרום במהלך הקורונה. כשאתה מדליק את הקומקום, חשוב על ההורים שאיבדו את מקום עבודתם במגיפה. כשאתה מוציא חלב מהמקרר תחשוב על 200 אלף ילדים שמתעוררים בבוקר למדפים ריקים. 9 מתוך 30 ילדים בכל כיתה חווים עוני. העתיד שלהם לא חשוב?!".

הדובר הרשמי של ראש הממשלה התייחס לפניימה של רשפורד ושיבח אותו על כך שהוא "השתמש בפרופיל שלו בצורה חיובית כדי להדגיש כמה סוגיות חשובות מאוד" והבטיח כי ג'ונסון ישיב על המכתב ברגע שהוא יכול. כמו כן, רשפורד גייס 20 מיליון ליש"ט כדי לשפר את חלוקת המזון באמצעות ארגון הצדקה FareShare. אז לפני שהוא כובש את כולם על הדשא, האישיות שלו עושה את זה גם בחיים האמיתיים ולא רק במשחק.