"יש זהות": יונייטד מזכירה את ימי פרגוסון

עוצמתית, מהירה ומפתיעה: מולנסטיין ניתח מה גרם לשיפור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.20 - 19:03
תחילת כתבה

כשאלכס פרגוסון עזב את מנצ'סטר יונייטד, כולם ידעו שתקופה קשה תגיע, אבל אף אחד לא ציפה לשבע שנים רעות באולד טראפורד. אלא שמאז ועד היום, השדים חוו הכל מהכל: הפסדים על גבי הפסדים, מאמנים על גבי מאמנים, היעדרות מליגת האלופות ובעיקר כדורגל די "אפרורי".

השנה, החל מינואר לייתר דיוק, משהו השתנה ביונייטד. למעשה, זה התחיל עם מינויו של אולה גונאר סולשיאר בעונה שעברה, מישהו מהתקופה ההיא, שתפקידו - בין היתר - היה להחזיר את הזהות. עם הזמן המומנטום של סולשיאר נעצר מעט, אך מסתבר שכל מה שהוא היה צריך זה ברונו פרננדש אחד, ולפתע הקסם חזר. השדים סופרים כבר 16 משחקים רצופים ללא הפסד בכל המסגרות, ולפחות על פי המשחקים האחרונים, הם עושים זאת עם דומיננטיות מרשימה. פרננדש, כמו ששמתם לב, הוא המנצח של החבורה באדום.

רנה מולנסטיין, אקס מכבי חיפה ומנצ'סטר יונייטד שהיה שם בתקופה היפה של פרגוסון, ניסה לנתח. "כשהוא עזב, אחרי 26 שנה בתפקיד, הזהות נעלמה איתו", הוא סיפר ל'מירור' האנגלי. "כשאני רואה את יונייטד מתקיפים, אני רוצה לראות ארבעה דברים - קצב, כוח, עומק ואפקט הפתעה. ארבעת הדברים האלה נעלמו. הכדורגל היה איטי, היו יותר מדי נגיעות בכדור, שחקנים לא רצו - אבל עכשיו הדברים הללו חזרו. למה? כי סולשיאר היה חלק מיונייטד של פרגוסון".

לפרננדש, כמו לסולשיאר, יש חלק ניכר בהתקדמות של יונייטד. למעשה, יש לו חלק ניכר בחזרת ארבעת האלמנטים עליהם מדבר מולנסטיין. לצידו, אנתוני מרסיאל ומייסון גרינווד פורחים, ויונייטד סופרת כבר 14 שערים מאז החזרה למגרשים. האם זה מספיק כדי לחזור להיות אותה מנצ'סטר יונייטד מלהיבה? סביר להניח שהדרך לשם עוד ארוכה, אבל היא בהחלט התחילה.