תישאר צנועה: מהלך רכישת ניוקאסל הופסק

הסעודים התנצלו: "האמנו שנוכל להשיב את המועדון למעמדו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.20 - 18:02
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

ניוקאסל פינטזה לצאת לדרך חדשה ועשירה, אבל בסופו של דבר תיאלץ להישאר עם האשליות בלבד. קרן ההשקעות הסעודית בראשות יורש העצר מוחמד בן סלמאן שהייתה אמורה לרכוש את השליטה במגפייז הסירה את התעניינותה ואת האפשרות לרקום מועדון על חדש בפרמייר ליג.

"עם הערכה עמוקה לקהילה בניוקאסל והמועדון העצום שלה החלטנו לוותר על רכישת המועדון", נמסר מהקרן. "אנחנו עושים זאת בחרטה משום שהיינו מוכנים להשקיע בעיר הזו ואנחנו מאמינים שיכולנו להשיב את המועדון למעמד ההיסטורי שלו".

כזכור, לפני כחודשיים דווח כי קרן השקעות גדולה ומוכרת מערב הסעודית שבראשה יורש העצר, מוחמד בן סלמאן בדרך לרכוש את המועדון אחרי שנים מתסכלות תחת מייק אשלי. למרות זאת, צצו שלל בעיות במהלך התהליך שקשורות ביניהן העובדה שארגון הסחר הבינלאומי - קבע שהמדינה עזרה להפר חוקי פרטיות בינלאומיים בתהליך. 80% מתוך 300 מיליון הליש"ט עבור רכישת המועדון הייתה צפויה להגיע מקרן ההשקעות הציבורית בראשותו של בן סלמאן.

ניוקאסל הוא אחד מהמועדונים הוותיקים באנגליה וזכה בארבע אליפויות, אבל האחרונה הייתה אי שם לפני 94 שנים. מתברר שהרבה מאוד צריך לקרות על מנת שהמגפייז ישובו לצמרת הכדורגל האנגלי ולא יוכלו לעשות זאת עם קיצורי דרך.