"דר שפיגל": יש ראיות שסיטי שיקרה ל-CAS

בעיתון הגרמני טוענים שפסק הדין שגה. ואיך הגיבו במועדון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.20 - 20:42
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

הסערה מסביב לעונש ההשעיה של מנצ'סטר סיטי מליגת האלופות בעקבות עבירות פייר פליי פיננסי לא עוצרת. כזכור, לפני כשבועיים הוחלט כי התכולים יוכלו להשתתף במפעל הכדורגל הבכיר באירופה לאחר שהערעור של המועדון התקבל על ידי CAS, בית הדין הגבוה לספורט, אך כעת יש גורמים שמנסים להוכיח שזו הייתה טעות לקבל את הערעור.

היום (חמישי) פורסם בעיתון הגרמני "דר שפיגל" כי ישנן ראיות לכך שנציגי סיטי שיקרו במהלך הדיונים ב-CAS וכי פסק הדין הסופי היה צריך להיות שונה לגמרי. חלק מהראיות הראשוניות (עוד לפני הערעור), על פי הדיווח, כוללות מיילים שהודלפו בנוגע להשקעות של הבעלים והסוואת אותן השקעות בעזרת הכנסות מספונסרים כדי לעקוף את החוקים של אופ"א ולהימנע מעונש. בית הדין זיכה את סיטי בטענה שהמיילים הוצאו מהקשרם, אך כעת ישנן ראיות חדשות יותר, ממה שמספרים בעיתון הגרמני, עם עוד מיילים, ובפרסומים השונים העיתון מתעקש כי סגנית האלופה שיקרה.

תגובת מנצ'סטר סיטי לעניין: "זהו ניסיון ציני על מנת לזרוק שוב את ההאשמה לאוויר בפומבי. השאלות והנושאים שהעיתון מעלה זה סתם על מנת לנסות להבליט משהו שכבר יצא עליו פסק דין, אחרי דיונים ארוכים ומפורטים עם ה-CAS. המדיניות שלנו היא לא להגיב לחומר שהוצא מהקשרו ונלקח מאיתנו באופן לא חוקי".