המו"מ על חוזהו של דה בריינה הופסק בעקבות המעצר של סוכנו

דיווח: סוכנו של הקשר נעצר על ידי המשטרה הבלגית, ואיתו התוכניות של מנצ'סטר סיטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.08.20 - 13:54
תחילת כתבה

בגיל 29, קווין דה בריינה סיים את העונה הטובה בקריירה, כשהשווה את השיא של תיירי הנרי עם 20 בישולים בעונה, ונבחר לשחקן העונה בפרמיירליג. נראה שהארכת חוזהו של הקוסם הבלגי בקבוצה היא רק עניין של זמן, אך הנושא נתקל במכשול לא צפוי: מעצרו של סוכנו של הקשר.

לפי "דיילי מייל", סיטי רוצה להציע לכוכב שלה חוזה ארוך טווח בשכר שבועי של 350,000 ליש"ט, אך בבלגיה פורסם שהסוכן, פטריק דה קוסטר, נעצר על ידי המשטרה במדינה ונחקר בעקבות אי התאמה בגובה של כמה מיליוני ליש"ט בעסקיו הפיננסיים. עוד פורסם שהפרשה התעוררה בעקבות תלונה של לא אחר מאשר דה בריינה עצמו, שגילה שסוכנו מעביר סכומים גבוהים מאוד דרך צינורות לא רשמיים, ולא ניתן להם הסבר.

לפי "מירור", המעצר למעשה עצר את התוכנית של סיטי לחדש את חוזהו של דה בריינה, שבדיוק היום מציין חמש שנים להצטרפותו לקבוצה וצפוי להפוך לקפטן החדש של סגנית אלופת אנגליה במקומו של דויד סילבה, שעזב לריאל סוסיאדד. בינתיים, הבלגי מחזיק בחוזה לשלוש עונות נוספות, עם שכר שבועי של 300,000 ליש"ט, חוזה שנחתם בתיווכו של אותו דה קוסטר. על פי הדיווחים, וולפסבורג קיבלה 76 מיליון יורו על דה בריינה, והסוכן גזר עמלה בגובה 10%, כלומר, 7.6 מיליון יורו.