הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בייל: "כולם שרקו לי בוז, רק רוצה לשחק"

אקס ריאל: "טוטנהאם השתפרה מאז שעזבתי. לא מתחרט על כלום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.09.20 - 14:28
תחילת כתבה

גארת' בייל סגר מעגל: בשבוע שעבר, אחרי קדנציה בת שבע שנים, הוא נפרד מריאל מדריד (לפחות זמנית, כמושאל) וחזר לטוטנהאם. הוולשי עדיין פצוע וייאלץ להמתין לבכורה שלו על הדשא, אבל בייל ניצל את הקאמבק ללונדון כדי לפתוח מעט את סגור ליבו בראיון לרשת "סקיי".

"אני לא מתחרט על כלום", הוא הודה, "אני פשוט רוצה לשחק כדורגל. זה כל מה שאני יכול לעשות, מה שמבחוץ הוא מעבר לתחום השליטה שלי. מה שאחרים אמרו, זה על אחריותם. אני יודע את דעתי על עצמי ואת מה שהמשפחה שלי יודעת עליי. זה כל מה שחשוב".

בהמשך, הוא התייחס (גם אם ברמז) לשבע השנים האחרונות, בעיקר האחרונות שבהן, שהיו קשות במיוחד עבורו. "כמובן שכשאתה מגיע לתרבות חדשה או מדינה חדשה, הייתי צריך לגדול כבנאדם, לא רק ככדורגלן", הודה בייל. "אתה לומד איך להתמודד עם המצבים שאתה נמצא בהם. כמובן שהייתי במצבי לחץ אדירים. כבר שמעתי את כל הקהל שורק לי בוז. אתה פשוט לומד לא לקחת דברים כל כך ברצינות, או לקחת ללב. אתה פשוט ממשיך עם זה, זה הכדורגל - משהו שאתה אוהב לעשות, וצריך לתת לו הכל".

ומה באשר לקבוצתו החדשה-ישנה? "כשאתה מגיע לכל מועדון, אתה רוצה לעזור לו ולעשות ככל הניתן. יש בטוטנהאם קבוצה נהדרת עם סגל מצוין. הם התמודדו טוב מאוד עד עכשיו. המועדון היה טוב כשעזבתי, והוא השתפר - גם עברנו לאצטדיון חדש. אני פשוט רוצה להוסיף את עצמי פנימה. רוצה לנסות להוסיף משהו אחר לקבוצה, ולהתקדם כדי לדחוף בכיוון הנכון".

בייל הגיע לראשונה לוייט הארט ליין בקיץ 2007, אז עבר מסאות'המפטון תמורת 5 מיליון ליש"ט בלבד. שש שנים שיחק בייל עבור התרנגולים, זכה פעמיים בתואר "השחקן הצעיר של השנה" של המועדון, והיה שותף לקמפיין שהביא את טוטנהאם עד רבע גמר ליגת האלופות ב-2011 (אז הודחה ע"י... ריאל מדריד). בקיץ 2013 הוא נרכש ע"י ריאל ב-101 מיליון יורו וזכה איתה בארבע אליפויות אירופה ושתי אליפויות ספרד, אך הרומן שלו עם הבלאנקוס הסתיים בצורה לא נעימה לשני הצדדים.