צלקת בקריירה: פפ גווארדיולה ספג חמישייה ראשונה

הנתונים המשוגעים מה-5:2 שספגה סיטי מול לסטר. וארדי: "מרגיש בעננים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.09.20 - 20:45
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אוהדי מנצ'סטר סיטי בטוח לא האמינו שכבר במשחק השני של עונת 2020/21 הקבוצה שלהם תחטוף תבוסה כזאת. התכולים ספגו אתמול (ראשון, במהלך הצום) 5:2 קשה מול לסטר המלהיבה, לה הוענקו לא פחות משלושה פנדלים במהלך ההתמודדות. בכך, בכל המחזור של סוף השבוע הזה בממלכה נרשמו שבעה שערים מכדורי עונשין, כאשר השיא בליגה האנגלית הוא שמונה מספטמבר 2003.

מבחינת פפ גווארדיולה, זאת הפעם הראשונה בקריירה שלו על הקווים בה הוא רואה את קבוצתו סופגת חמישייה, בכל 686 המשחקים שניהל. זאת גם הפעם הראשונה מתוך 438 משחקים שסיטי סופגת חמישייה באצטדיון האתיחאד אי פעם בכל המסגרות. ואם נחזור לפנדלים - טרם הייתה קבוצה בהיסטוריה של הפרמייר ליג שכובשת שלושה שערים מהנקודה במשחק אחד.

"שיחקנו טוב ב-20-25 דקות הראשונות. הפנדלים שספגנו לא הגיעו מהתקפות מתפרצות או משהו כזה. אנחנו מוכרחים להשתפר. לפעמים זה קשה לעשות את זה במיידית, צריך סבלנות. לפעמים זה לוקח זמן. זה רק המשחק השני בפרמייר ליג, אנחנו צריכים לבחון מה אפשר לעשות כדי להימנע מדבר כזה בפעם הבאה. זאת העבודה שלי. אני מרגיש רע בשביל הבחורים והמועדון כולו, ננתח מה אפשר לעשות במצבים כאלה".

המנג'ר התעקש שהשחקנים שלו שיחקו טוב: "במשחקים אחרים כשהיינו מול קבוצה ש-11 השחקנים שיחקו מאחורי הכדור, היה לנו מאד קשה לייצר מצבים. אבל הפעם היינו רגועים וסבלניים כדי להגיע למצבים. באותם משחקים היינו מנצחים 0:1 או 0:2, אבל היום היו שלושה פנדלים ליריבה. זה גרם לנו לחשוב שאנחנו שיחקנו רע, ובעצם שיחקנו טוב".

ג'יימי וארדי, שסיים את המשחק עם שלושער (כולל שניים מהפנדלים המדויקים), סיכם: "זה תמיד משחקי מוחות כשיש פנדל. אני יודע לאן אני אבעט, השוער כנראה יודע לאן הוא רוצה לזנק. אבל אם אתה בועט מספיק טוב, אין סיכוי שהשוער יגיע. אנחנו מרגישים בעננים, הערב הזה הוא בזכות ההופעה של כולם. התחלנו את העונה נהדר". אגב, זאת הפעם הראשונה שלסטר פתחה עונה בליגה הבכירה עם שלושה ניצחונות משלושה מחזורים.