טעוני הגנה: הבעיות של ליברפול בקו האחורי

הזמן קצר והפציעות מרובות: באנגליה דנו במצב של האלופה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.11.20 - 12:20
תחילת כתבה

אחרי עונה שהסתיימה בצורה חלומית, עם אליפות ראשונה אחרי שלושים שנה, קשה להגיד שהעונה הזאת - עד עכשיו - היא העונה של ליברפול. השילוב בין הפסדים חוזרים ונשנים, ה-7:2 שחטפה מאסטון וילה והיכולת הבינונית בשאר המשחקים, הגיע לשיאו בשבועות האחרונים: וירג'יל ואן דייק, ככל הנראה השחקן הכי חשוב במערך של יורגן קלופ, נפצע בדרבי מול אברטון וגמר את העונה; טרנט אלכסנדר ארנולד, אחת מהתגליות של השנים האחרונות גם הוא ייעדר מספר שבועות ואתמול הצטרף לרשימה גם ג'ו גומז, שנפצע באימון הנבחרת וצפוי (ע"פ הערכות שונות) להיעדר תקופה ממושכת, אולי גם את כל העונה הנוכחית.

כעת, באנגליה הדיון בשאלה: מה צריך קלופ לעשות? ללא ואן דייק, גומס או פאביניו - האפשרויות שלו בקו האחורי הולכות ומתמעטות, ובאנגליה כבר החל הדיון לגבי איך אמור להיראות המערך ההגנתי של הקבוצה לקראת האתגרים הבאים, בליגה ובליגת האלופות. בדיון שהתפתח ב"אתלטיק" העלו מספר אפשרויות: אחת מהן היא לפתוח עם ג'יימס מילנר בעמדת המגן הימני, ומתן הזדמנות לנתניאל פיליפס לצידו של מאטיפ. בצד שמאל, כמובן, ימשיך אנדי רוברטסון.

אוהד אחר אף הפתיע והציע את מילנר כבלם, לצידו של פיליפס או ריס וויליאמס, כשנקו וויליאמס בצד שמאל ורוברטסון בצד שמאל (כמובן, במידה ופאביניו עדיין לא כשיר). אוהדים נוספים בדיון הציעו גם את אסקייל גאראיי הארגנטינאי, שחקן חופשי שיכול לחתום בכל קבוצה בכל עת, כסוג של "החתמת חירום" למקרה שגם ג'ואל מאטיפ ייפצע.

כאן צריך לציין כי לוח המשחקים של ליברפול צפוי להיות קשה במיוחד, לאחר החזרה מפגרת הנבחרות: בתוך שבועיים, מצפים לה קרבות עם לסטר (21.11), אטאלנטה (25.11), אייאקס (1.12) ו-וולבס (5.12) - לא מעט מלכודות בנסיונות לשפר עמדות לקראת החלק המרכזי של העונה. אז כיצד ליברפול תתמודד עם הבעיה ההגנתית שעמדה לפתחה? הדעות חלוקות, ההחלטה - בידיים של המאמן הגרמני, שעומד בפני אתגר לא קל.