"גווארדיולה קרוב להאריך את חוזהו במנצ'סטר סיטי"

דיווח: המנג'ר "נחוש להישאר באנגליה", ויישאר לעוד 4 שנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.20 - 13:19
תחילת כתבה

האם פפ גווארדיולה יהפוך את מנצ'סטר לבית הקבוע שלו? ביממה האחרונה דווח ב"דיילי הטלגרף" הבריטי כי המאמן הקטאלוני קרוב מאוד להאריך את חוזהו בארבע שנים נוספות בסיטי. ע"פ הדיווח, גווארדיולה "נחוש להישאר באנגליה", על אף שחוזהו תם בעוד שבעה חודשים - ואם אכן ישלים את ארבע השנים הללו (כלומר, עד סוף עונת 2024/25) הוא יהיה המנג'ר שמחזיק הכי הרבה זמן בתפקיד מאז לס מקדאוול הסקוטי, שאימן בין 1950 ל-1963.

סביב עתידו של גווארדיולה היו לא מעט שמועות בשנים האחרונות, כולל על אפשרות שיגיע לאמן ביובנטוס, אך בסופו של דבר - כך נראה - הוא בחר להישאר במועדון. גם סיטי הוזכרה כמי שאולי תצניח לתפקיד שמות נוסח יוליאן נגלסמן או מאוריסיו פוצ'טינו, אבל היא ככל הנראה תבחר להמשיך עם המאמן המעוטר בתולדות המועדון (לא פחת משמונה תארים - שתי זכיות באליפות, זכייה אחת בגביע, שלוש פעמים בגביע הליגה ועוד פעמיים במגן הקהילה).

גווארדיולה בן ה-49 עבר שלושה מועדונים בקריירה שלו, שסוגרת העונה את שנתו ה-13: תחילה, אימן בברצלונה, המועדון בו גדל, תחילה את ברצלונה ב' (שנה אחת) עד שהוקפץ לבוגרים בקיץ 2008. זו היתה התקופה המוצלחת בקריירה שלו, כאשר הוביל את בארסה לשלוש אליפויות, שני גביעים ושתי זכיות בליגת האלופות.

בתום שלוש עונות, הוא עזב לבאיירן מינכן - שם זכה בשלוש אליפויות ושני גביעים, ובסיטי - כאמור - רשימת התארים התארכה. בסה"כ יש לו שישה תארי אליפות מקומיים, חמישה גביעים - אבל הוא עדיין לא זכה בליגת האלופות מחוץ לברצלונה, מה שאולי ישמש לו כאתגר הבא, שישאיר אותו באיתיחד.