"לא רוצים להתעסק איתו": ההשפעה של ולאדן איביץ'

הסרבי ציין 100 ימים ראשונים בתור מאמן ווטפורד ובאנגליה ניתחו את ההשפעה שלו: "הוא נראה בלתי ניתן להכנעה". קלברלי גילה: "הוא חייך כמה פעמים, לא אומלל כמו בתמונות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.20 - 13:54
תחילת כתבה

את מה שהכדורגל הישראלי בכלל ומכבי תל אביב בפרט כבר יודעים מזמן, באנגליה רק למדו בחודשים האחרונים. ולדימיר איביץ' מוביל את ווטפורד בצמרת הצ'מפיונשיפ ומכוון להשיב אותה לקדמת הבמה של הכדורגל האנגלי, ובינתיים חגג 100 ימים ראשונים כמאמן שלה.

אז איך זה נראה בינתיים? ווטפורד ממוקמת חמישית אחרי 1:1 מול קווינס פארק ריינג'רס ורחוקה שתי נקודות בלבד מהפסגה. איביץ' והצרעות הפסידו רק פעמיים ב-12 משחקים וספגו עשר פעמים  (חמישה שערים מהם בשלושת המשחקים האחרונים) ונראה שהם מכווני מטרה.

ב"אתלטיק" פרסמו כתבה נרחבת על 100 הימים של איביץ' בווטפורד וציינו את הקשיים שעמדו בפניו עם עזיבתם של מספר שחקני מפתח (עבדולייה דוקורה ורוברטו פריירה), פציעות של כוכבים (טרוי דיני וגלן מארי) וההכנות המאוד לא שגרתיות בצל הקורונה. עם כל זה, צויין שהסרבי התמודד בהצלחה ונטען שהוא והמבט הקר שלו השפיעו.

"כמו צלף בבר, אתה אף פעם לא יכול לדעת אם הוא הולך לקנות לך משקה או לפוצץ לך את הראש", נכתב. "יש לו מראה של מישהו שבלתי ניתן להכנעה ואתה לא רוצה להתעסק איתו".

אחד השחקנים הבולטים בווטפורד הוא טום קלברלי, לו יצא כבר לשחק תחת מאמן דומיננטי בעבר (סר אלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד) והוא יודע להעריך את ההשפעה של איביץ': "הרגשתי שיש לנו קבוצה טובה פה עם צעירים רעבים, יש לנו תחרות טובה בהרכב ומנג'ר טוב. עשינו עבודה טובה ומפורטת על מה שאנחנו צריכים להיות ואני בוטח בתוכנית המשחק שלו".

"הוא מאוד ברור בשיטה שלו ובאיך שהוא רוצה שנשחק", העיד קלברלי. "זה סגנון שונה ממה שהתרגלנו אליו במשך שנים כי עכשיו אנחנו רוצים להיות הקבוצה שמחזיקה יותר בכדור, משהו שקשה יותר להשיג בפרמייר ליג. הוא אדם רציני ורציני בנוגע לסייע לווטפורד להיות מוצלחת. כולם מאושרים מכך שהוא כאן".

ומה עם האופי של איביץ'? "הוא חייך מספר פעמים, הוא לא אומלל כמו שהוא נראה בתמונות", סיפר קלברלי. "אני חושב שכל שחקן חושש מעט ולא רוצה לבצע טעויות, אבל זה עושה אותנו יותר ערניים ומפוקסים וצריך לכבד את המאמן בשביל זה. הוא אוהב משמעת, אבל לא מוגזם".