חוזה וברח: אובמיאנג "הפסיק לרוץ ולהתאמץ"

לחלוץ ארסנל שער בודד מאז ההסכם החדש. אקס טוטנהאם ביקר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.12.20 - 20:56
תחילת כתבה

פייר-אמריק אובמיאנג היה אחד המלפפונים החמים בכדורגל העולמי בקיץ האחרון. 22 שערים בכל אחת משתי העונות האחרונות של הפרמיירליג, הפכו את החלוץ מגאבון למצרך מבוקש. אי שם באמצע חודש ספטמבר, "אובה" שם סוף לשמועות - וחתם על חוזה חדש בארסנל לשלוש שנים תמורת שכר של 250 אלף ליש"ט בשבוע.

זה היה רגע מכונן עבור התותחנים, שירדו באופן יחסי מנכסיהם בשנים האחרונות, ובכל זאת הצליחו לשמור את אחד הכוכבים המבוקשים בעולם. אלא שמאז אותו יום חגיגי, ובכן, משהו קרה. או יותר נכון - לא קרה. אובמיאנג מצא את הרשת פעם אחת בלבד מאז הסכים לחוזה החדש, ויש כבר מי שטוען כי החלוץ מבחינתו השיג את מבוקשו ואיבד את החשק להילחם.

"כשאתה מסתכל על ההופעות של אובמיאנג לפני שחתם על החוזה, אפשר לראות שהוא רץ אחרי כל אחד, ירד אחורנית לעזור להגנה, נכנס לתיקולים. הוא התנהל מעל ומעבר, כך אנשים ציפו שזה יימשך. היום הוא לא רץ, לא יורד לעזור להגנה, לא נכנס לתיקולים", טען חלוץ העבר של טוטנהאם, דארן בנט.

בנט הוסיף: "אני מבין שחלוצים עוברים רגעים לא קלים במהלך הקריירה בתקופה שבה הם לא מצליחים לכבוש והביטחון נמוך. אבל גם בתקופה כזאת, אתה עדיין יכול להשקיע מאמץ, לשפר את העבודה שלך על המגרש. אני חושב שכרגע צריך לשאול שאלות (בנוגע להתנהלות של אובמיאנג)".

אקס התרנגולים מניח כי אובמיאנג ודאי תוהה עם עצמו אם לקח את ההחלטה הנכונה בכך שבחר להישאר בארסנל: "הקבוצה הזו עדיין רחוקה לא מעט מהרמה של ליגת האלופות, אז הוא קרוב לוודאי שואל את עצמו עכשיו 'האם עשיתי את הדבר הנכון?' האם הייתי צריך לחתום על החוזה הזה?'".