הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיין: "סון ואני נמצאים בשיא הקריירה"

קפטן טוטנהאם מאושר אחרי ארסנל: "ביחד, זה משחק קל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.12.20 - 10:00
(GETTY)
(GETTY)

בכל קבוצה אליה מגיע ז'וזה מוריניו יש את המועדפים שלו, אלה שהוא הופך מכוכבים לכוכבי על. בטוטנהאם אלה הארי קיין ויונג מין סון שמראים שהם צמד פשוט גדול על הפרמייר ליג. גם בדרבי הלונדוני הם לא עצרו, בישלו אחד לשני והובילו בגאון את התרנגולים למקום הראשון בטבלה עם 0:2 על היריבה המרה ארסנל.

ולהלן המספרים:
* סון וקיין אחראים יחד ל-30 שערים בטוטנהאם (כלומר גולים שסון בישל לקיין וההיפך). מקום שני אחרי דידייה דרוגבה ופרנק למפארד בצ'לסי.

* קיין בישל לסון בפעם השמינית העונה ואנחנו רק במחזור ה-11. שיא הבישולים של שחקן לשחקן אחר עומד על תשעה - סטן קולימור לרובי פאולר ומייק ניואל לאלן שירר, שניהם ב-1995/96.

* הארי קיין הפך לבדו לשיאן הכיבושים בדרבי הצפון לונדוני (11 לעומת עשרה של בובי סמית' ועמנואל אדביור).

* השער של קיין על סף ההפסקה היה ה-250 שלו בקריירה (202 בטוטנהאם, 32 בנבחרת אנגליה, תשעה במילוול, חמישה בלייטון אוריינט ושניים בלסטר).

* הארי קיין בישל את שערו העשירי העונה במשחקו ה-11. רק מסוט אוזיל הציג הספק דומה בעונת 2015/16.

וכמובן שגם ברשתות לא נותרו אדישים לציוות האלוהי, המיטב לפניכם:

מוריניו: "עוד שבוע בפסגה זה כיף גדול", ארטטה: "חייבים לכבוש"
בסיום המשחק, קיין סיפר על שיתוף הפעולה עם סון: "שנינו בגיל שאנחנו אולי מגיעים לשיא שלנו מבחינת הבנת המשחק ואחד את השני. כשאני מוסר לו והוא חותך פנימה ומסובב לפינה הגבוהה זה משחק קל בשבילנו".

אבל עם כל הכבוד לשערים, ז'וזה מוריניו היה מרוצה מדברים אחרים: "קיין חילץ כדורים ברחבה וגם סון במשחק 60 דקות כקיצוני ואז כחלוץ שני. זה לא עניין של להבקיע ולהיות ברמה עולמית, זה עניין של להיות בחורים טובים ולעשות את המקסימום עבור הקבוצה"

כהרגלו, מוריניו מיהר שלא לצאת בהצהרות על ריצה לאליפות: "אנחנו יכולים להפסיד בכל מקום בפרמייר-ליג, וכל קבוצה יכולה לנצח אותנו בבית. ברור שאנשים מצפים לזה אחרי מנצ'סטר סיטי, צ'לסי וארסנל שצברנו שבע נקודות ולא ספגנו נגד קבוצות נהדרות. אנחנו עוד שבוע בפסגה, שזה כיף גדול".

בצד השני, מיקל ארטטה כבר סופר ארבעה משחקי ליגה ללא ניצחון, ומבחינתו, הפתרון לא מסובך: "צריכים לכבוש שערים, פשוט מאוד. צריכים לכבוש אחרת זה לא יחזיק מעמד. זה לא משהו מה אנחנו עושים בשאר התחומים במגרש, אם לא כובשים זה לא שווה כלום. צריכים לשים את הכדור ברשת, ובאופן בהול".