הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עצבן את ההנהלה: הסיבות לפיטורי למפארד מצ'לסי

המתיחות עם המנהלת המקצועית מרינה גרנובסקאיה, הצוות המקצועי שלא קיבל, הטיפול הלקוי בקפה והרכש שדחף לצרף בינואר. מלבד התוצאות הרעות, לבלוז נמאס מהמאמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.01.21 - 13:47

הוא הוביל את צ'לסי כשחקן, קיבל את המושכות בעונה פיננסית של המועדון והוביל מהפכת צעירים, אבל מתברר שפרנק למפארד הוא לא האיש שייקח אותה שלב אחד קדימה. המנג'ר סיים את תפקידו בבלוז באמצע העונה, כשהם במקום התשיעי ורחוקים 11 נקודות מהפסגה וכעת בתקשורת האנגלית מסבירים בפירוט מה הוביל להחלטה.

אחת הסיבות העיקריות, מתברר, היא התדרדרות במערכת היחסים בין למפארד למנהלת המקצועית מרינה גרנובסקאיה. למעשה, היא הייתה זו שהובילה את המהלך למנות את אגדת העבר של צ'לסי בכדי שלאוהדים תהיה דמות להתחבר אליה בתקופת חרם ההעברות של המועדון, אבל כבר במו"מ בנוגע לשכרו נמצאו בין השניים מחלוקות וכן בנוגע לצוות המקצועי שלצידו.

למפארד דרש צוות שכולל בין היתר גם את שוער העבר שיי גיבן, איתו שיתף פעולה בדרבי, בתור מאמן שוערים, אבל הבקשה הזו נדחתה ובנוסף מרינה החליטה להעניק תפקיד בכיר בצוות לאדי ניוטון, מנהל השחקנים המושאלים של המועדון, למרות שלמפארד לא סבר שזה הכרחי. ניוטון לא קיבל מהמאמן סמכויות רבות ובינואר הקודם עזב לטרבזונספור מהסיבה הזו.

גם הרכישה של טימו ורנר הובילה לנפילה במערכת היחסים של למפארד עם מרינה. החלוץ הגרמני היה על סדר היום של צ'לסי עוד בקיץ הקודם, אבל בשל העובדה שהיא נאבקה על מקום באלופות ורנר לא התלהב להצטרף בינואר (אז חרם ההעברות של הבלוז הוסר). למפארד רצה לצרף את פייר אמריק אובמיאנג ואת חאקים זייש, אבל לא קיבל את האפשרות מהנהלת צ'לסי (הסיכום על צירוף המרוקני הגיע רק בפברואר), מה השהוביל לתסכול שלו.

למען האמת, צ'לסי חיפשה מאחורי הקלעים מחליף ללמפארד עוד בעונה שעברה וסימנה את יוליאן נאגלסמן ומאוריסיו פוצ'טינו, אולם העובדה שהשיג מקום בליגת האלופות בתוספת ההגעה לגמר הגביע גרמה להבנה שהקרדיט מגיע לו. זה, כמובן, לצד היחסים הטובים שלו עם הבעלים רומן אברמוביץ'.

נקודת מתח נוספת בין למפארד לגרנובסקאיה הייתה הטיפול בקפה. השוער היקר בהיסטוריה הורד לספסל במהלך העונה הקודמת לחודש ימים ודרש שוער פותח אחר, מה שהוביל לריב בין השניים. הבאסקי, מצידו, הרגיש שהמאמן כלל לא העביר לו הוראות טקטיות ברורות או העניק לו אמון ו-ויתר עליו מהר מדי. פטר צ'ך היה זה שסייע לשוער בתקופה הקשה ונראה שהוא חזר לקבל קרדיט, אבל אז אדוארד מנדי הצטרף והפך לשוער הראשון.

אז צ'לסי שפכה סכומי עתק בקיץ על מנת לצרף כוכבים כמו ורנר, קיי האברץ ובן צ'ילוול, אבל בפועל התוצאות לא הגיעו. במקביל, למפארד דרש חיזוק נוסף - הקשר האחורי דקלאן רייס מווסטהאם שגם נזרק ממחלקת הנוער של הבלוז בעבר - מה שהרגיז מאוד את הנהלת צ'לסי. "הוא חייב להפסיק לדרוש אותו או שיאבד את עבודתו", סיפר גורם ל"אתלטיק" עוד בדצמבר. המאמן, מצידו, חיפש לשפץ את החלק האחורי ושאף להפוך את רייס לבלם ובמקביל דרש לצרף את ג'יימס טרקובסקי מברנלי בזמן שפעל לשחרר את פיקאיו טומורי (שחקן אקדמיה שקיבל ממנו קרדיט בעונה שעבר) וכן את אנטוניו רודיגר.

נקודת השבר הגיעה עם ההפסד 2:0 ללסטר שהוביל לזעם רב בקרב אברמוביץ'. בבוקר למחרת הוא פצח בשיחות טלפון למאמנים פוטנציאלים - ראלף ראנגניק, שסירב משום שלא רצה לאמן - וכן יוליאן נאגלסמן ותומאס טוכל, להם שפה משותפת עם שלושה שחקנים גרמניים: קיי האברץ (שלא עמד בציפיות ממנו עד כה), ורנר ורודיגר. גם למפארד עצמו הבין שזמנו תם ולאחר אותו משחק לחץ את ידי השחקנים והודה להם על התקופה ששיחקו תחתיו.