חיפש אליבי? סולשיאר: "השופט טעה פעמיים"

מאמן יונייטד אחרי שהפסיד לשפילד: "השער שני היה קל מדי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.21 - 09:25
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

ראש ממשלת ישראל היא גולדה מאיר. את בריטניה הנהיג אדוארד הית', והשיר הראשון במצעד הבילבורד היה "זמן בבקבוק" של ג'ים קרוקי וכל שחקני ההרכב של מנצ'סטר יונייטד עדיין לא נולדו - המשותף לכל אלה? כל אלה קרו בפעם האחרונה ששפילד יונייטד הצליחה לנצח את מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד, 26 בדצמבר, 1973. 48 שנים אחרי, זה שוב קרה - אמש (רביעי), כשהאחרונה בטבלת הפרמייר ליג הצליחה להדהים את אחד מהטוענות לכתר עם ניצחון 1:2.

מנג'ר מנצ'סטר יונייטד, אולה גונאר סולשיאר, מנגד - בחר להתמקד דווקא בהחלטות הלא נכונות של שופט המשחק אתמול, פיטר בנקס. על שער הניצחון שנכבש לזכות שפילד, אמר: "זו עבירה. בילי שארפ רץ אליו (דה חאה), והוא לא יכול היה לקום. לכן זו עבירה". באשר לשער שנפסל לאנתוני מרסיאל במהלך המשחק טען: "זו לא היתה עבירה. אלה דברים שקורים במהלך העונה, אבל אלה שתי טעויות של השופט".

ובחזרה למשחק, הנורבגי לא חסך ביקורת מההגנה שלו: "הגול השני שספגנו היה כל כך קל, כל כך רשלני, קיבלנו שלוש או ארבע החלטות שלא מתאימות לנו". ולצד כל אלה, סולשיאר הסתכל גם על הצד החיובי: "זה מפתיע, כמובן, אבל ראינו השנה הרבה תוצאות מוזרות. עם כל זאת, היינו הקבוצה הכי יציבה בשבועות האחרונים. ברור שזו תחושה עצובה, אבל אנחנו נמשיך מכאן".

ובצד השני - אושר גדול עבור שפילד, שעבורה זהו הניצחון השני (!) ב-20 משחקי ליגה העונה. אוליבר ברק, שכבש את שער הניצחון, היה נרגש: "זוהי תוצאה מדהימה עבורנו, זה היה משחק שהיינו חייבים לנצח ואני מתרגש עבור הבחורים. הראינו אומץ גדול ונחישות. שיחקנו טוב בכל משחק, אבל לא הצלחנו להוציא נקודות. היתה תצוגת אופי נפלאה".

כמה הניצחון הזה יוצא דופן? שפילד היא הקבוצה הראשונה מחבל יורקשייר שאי פעם מנצחת באולד טראפורד, מה גם ששני כובשי השערים - קין בריאן ואוליבר ברק - הבקיעו את שערי הבכורה שלהם בפרמייר ליג במשחק אמש. זו הפעם הראשונה ששני שחקנים כובשים שער בכורה בקריירת הפרמייר ליג נגד יונייטד, מאז עשו זאת אסטבן קמביאסו וג'יימי וארדי במדי לסטר, בספטמבר 2014. עבור יונייטד, זהו הפסד ביתי רביעי העונה מתוך עשרה משחקים, שזו הכמות הגרועה ביותר שלה בפרק הזמן הזה מאז עונת 2013/14.