דיווח: ליברפול לא תשחרר שחקנים לנבחרות

בעקבות ההגבלות: האפריקאים והברזילאים ישארו באנגליה. קלופ: "זה מצב בלתי אפשרי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.21 - 19:45
תחילת כתבה

בסוף החודש, הכדורגל הבינלאומי חוזר: מוקדמות המונדיאל באירופה ייפתחו בשעה טובה, ויתחברו למוקדמות בדרום אמריקה שהחלו בחודש אוקטובר האחרון. לכאורה, מאורע משמח, אבל לאור המצב הבעייתי סביב הקורונה - הוא גם מכיל בתוכו דילמה לא פשוטה עבור המועדונים השונים: האם לשחרר את השחקנים שלהם אל הנבחרות, בהינתן תנאי הבידוד המחמירים?

כך למשל, באנגליה התנאים מחייבים כל אדם החוזר מ"מדינה אדומה" (דהיינו מדינות שבהן יש תחלואה גבוהה) להיכנס ל-10 ימי בידוד, מה שכמובן ישפיע מיידית על הקבוצות. מי שהביע התנגדות חד משמעית לנושא הבידוד היה מנג'ר ליברפול, יורגן קלופ, שהודיע במסיבת העיתונאים: "כל המועדונים צריכים להסכים שבתנאים האלה, פשוט אי אפשר לשחרר את הבחורים, ואז כשיחזרו, לבודד אותם. זה פשוט בלתי אפשרי".

"אני מבין את הצורך של ההתאחדויות השונות, אבל יש זמנים בהם אנחנו לא יכולים שכולם יהיו שמחים, וחייבים להודות שהשחקנים בסוף משתכרים ע"י המועדונים, מה שאומר שהמועדונים צריכים להיות בעדיפה הראשונה".

לפי הדיווח של הטיימס, ארבעה שחקני ליברפול שהיו אמורים לצאת לנבחרות השונות בסיבוב הקרוב, ישארו באנגליה. מדובר על אליסון בקר, רוברטו פירמינו ופאביניו שאמורים לקבל זימון לנבחרת ברזיל, כמו גם דיוגו ז'וטה שאמור להיכלל בסגל נבחרת פורטוגל, וכן הנציגים האפריקאים מוחמד סלאח, סאדיו מאנה ונאבי קייטה.

ובתוך כל אלה, מחר ליברפול תנסה לשמור על המומנטום החיובי, כשתפגוש את צ'לסי (22:15) באנפילד, אחרי שסוף סוף שברה רצף של ארבעה הפסדים עם הניצחון על שפילד יונייטד. קלופ יפגוש שוב את מי שהיה יורשו בבורוסיה דורטמונד, תומאס טוכל, ואמר עליו: "אנחנו מכירים כבר זמן רב. יש לנו היסטוריה משותפת. הוא מאמן יוצא מהכלל, וזה יהיה מסובך לשחק נגדו, בגלל שהוא כל כך טוב".