גווארדיולה: "זה לא ספורט אם אין משמעות להפסדים"

מאמן מנצ'סטר סיטי, אחת ה"עורקות" לסופרליג, התבטא בכנות נגד המהלך: "אם אין קשר בין הצלחה לתגמול, אז זה לא ספורט. כולם דואגים לאינטרסים שלהם. גם אופ"א נכשלה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.21 - 16:03
תחילת כתבה

פפ גווארדיולה הוא לא רק מאמן כדורגל מצוין, אלא גם אדם שלא מתבייש לבטא את דעותיו - גם אם הן לא בהכרח תואמות לאלה של הבוסים שלו. מקרה שכזה התרחש היום (שלישי), במסגרת מסיבת העיתונאים לקראת משחק הליגה ביום רביעי בערב מול אסטון וילה, שבו מנצ'סטר סיטי תנסה לעשות צעד נוסף לעבר הזכיה באליפות.

עולם הכדורגל ציפה לרגע שבו אחד המאמנים המוערכים בעולם יתייחס לסערה שהתעוררה עם רצון מרבית מועדוני-העל בעולם, בהם מנצ'סטר סיטי, להקים סופרליג - וגווארדיולה, כמיטב המסורת, סיפק את הסחורה. "זה לא ספורט כאשר הקשר בין המאמץ לתגמול אינו קיים. זה לא ספורט כשאין משמעות אם אתה מפסיד", אמר המאמן.

"זה לא ספורט כשההצלחה מובטחת", המשיך פפ במונולוג. "אני רוצה את התחרות הכי קשה וחזקה, במיוחד בפרמייר ליג, וזה לא הוגן כשקבוצה אחת נלחמת ומגיעה לטופ - ולא יכולה לעלות כי ההצלחה כבר הובטחה למספר מועדונים. יחד עם זאת, אין לי את כל המידע".

לצד הדברים האלה, גווארדיולה כן שמר במידה מסוימת על עמדת המועדון שבו הוא עובד: "כל מועדון מגן על הצד שלו. אל תהיו ציניים. כל אחד מקבל החלטות לפי האינטרסים שלו. כשאתה מדבר על הפרמייר ליג או על אופ"א - אלה ארגונים שדואגים לאינטרסים שלהם. גם אופ"א נכשלה. הם צריכים לתקשר, להבהיר דברים".

גווארדיולה המשיך באותו קו בניסיון להבהיר את הנקודה שלו: "אנחנו נמצאים בחלק הכי חשוב של העונה, החלק שבו אנחנו נאבקים על התארים, ורוברט לבנדובסקי לא יכול היה לשחק מול פאריס סן ז'רמן כי נבחרת בזמן שהיה בנבחרת. אופ"א החליטה על המשחקים האלה כי זה העסק שלנו, ולבנדובסקי נפגע מזה. כל אחד דואג לעצמו, ככה זה".

"הייתי רוצה שהנשיא של הוועדה הזאת (הסופרליג) יסתובב ברחבי העולם ויסביר את הסיבות למהלך, כי לי אין את כל המידע. למה אייאקס למשל לא נכללת במהלך הזה? אני תומך במועדון שלי, אני חלק מהמועדון הזה, אבל יש לי גם דעה משלי. אני רוצה שיהיה לי את כל המידע, כי כרגע המצב לא נוח עבורנו המאמנים", סיכם מאמן מוליכת הליגה האנגלית.