לא רק ג'ונסון: גם פוטין התנגד לסופר ליג

דיווח: הבהיר לאברמוביץ' שהדבר נגד האינטרסים של רוסיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.04.21 - 21:42
תחילת כתבה

48 השעות שבין הקמתה של הסופר ליג לקריסתה טלטלו את כל הכדורגל האירופי, וככל שחולף הזמן, נחשפים יותר פרטים על התהליכים שהובילו לכשלונו של הפרויקט השאפתני. בין היתר, נחשף היום בגרמניה שמי שהיה לו חלק בכך הוא לא אחר מאחד האנשים החזקים בעולם - נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

על פי הדיווח, בעלי צ'לסי רומן אברמוביץ' קיבל ביום שני רמז עבה מאוד מהקרמלין על כך שסופר ליג פוגעת באינטרסים של רוסיה. גזפרום, חברת הגז והנפט הגדולה במדינה ונמצאת חלקית בבעלותה. היא משמשת כאחד הספונסרים העיקריים של ליגת האלופות, וברוסיה מעוניינים שכך זה יישאר.

בין יתר הסיבות שניתן למנות נמצאים המשחקים ביורו הקרוב שחלקם יתקיים בסנט פטרסבורג, וכן גמר ליגת האלופות ב-2022 שנקבע להתקיים בעיר. בנוסף, בגזפרום מעוניינים שזניט, שלהם הם נותנים חסות, תמשיך לקבל גישה לליגת האלופות.

ככל הנראה, אברמוביץ' העדיף שלא להסתבך עם פוטין, מה שככל הנראה הוביל לכך שעל פי הדיווחים במהלך השבוע, צ'לסי הייתה אחת הקבוצות הראשונות ששינו את דעתן בנוגע לסופר ליג, מהלך שבסופו של דבר גם הוביל לקריסתה.

כזכור, פוטין הוא לא ראש המדינה היחיד שפעל לביטולה של הסופר ליג, לאחר שלראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, היה חלק גדול בכך והוא אף איים להטיל על המהלך "פצצה חקיקתית", דבר שגרם לכך ששש הקבוצות האנגליות פרשו מהפרויקט.