כך הרביעית בפרמייר ליג לא תעפיל לאלופות

זכיות של צ'לסי וארסנל באירופה ישנו הכל? ההסבר המלא פה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.21 - 12:33
תחילת כתבה

המאבק באנגליה על הכרטיסים לליגת האלופות והליגה האירופית העונה הפך לאחד המרתקים שקיבלנו בשנים האחרונות, בעיקר לנוכח המיקום של ליברפול, אלופת אירופה מ-2018/19. עדיין יש למייטי רדס סיכוי להתברג בטופ-4 של הפרמייר ליג, כמו גם לקבוצות נוספות דוגמת ווסטהאם, טוטנהאם ואפילו אברטון, בעוד לסטר וצ'לסי עדיין לא הבטיחו את המקום שלהן סופית. אולם, יכול להיות שהגעה למקום הרביעי לא יספיק בכלל.

מה הכוונה? מסתבר כי קיים תסריט בו חמש קבוצות אנגליות תשחקנה בעונה הבאה בצ'מפיונס ליג, אך אף אחת מהן לא תהיה הקבוצה שתסיים במקום הרביעי בטבלה. הדבר הזה אפשרי אם צ'לסי תזכה העונה באלופות וארסנל בליגה האירופית.

כמו כן, כדי שהתסריט הזה באמת יקרה, שתיהן צריכות לסיים מתחת לרביעייה הבכירה. כידוע, גם מנצ'סטר סיטי ויונייטד עדיין נאבקות במפעלים הבכירים של היבשת, אבל הראשונה כבר הבטיחה את השתתפותה בצ'מפיונס ב-2021/22, והשנייה בדרך לזה גם כן. אז רק אם צ'לסי וארסנל יזכו במפעלים במקביל, ואחת הקבוצות האחרות תסיימנה רביעית (לסטר, ווסטהאם, ליברפול, טוטנהאם...), היא לא תזכה בכרטיס.

כידוע, המגבלה היא גג חמש קבוצות במפעל, וכשקבוצה זוכה באלופות או באירופית היא מקבלת מקום משוריין אוטומטית. אם שתיהן מסיימות מתחת למקום הרביעי, הן מצטרפות לשלוש הקבוצות שסיימו הכי גבוה בטבלה, ואז הרביעית סובלת מכך. התסריט אמנם מאוד חריג והרבה דברים יכולים להרוס לו, אך הוא לא בלתי אפשרי.