חולצות החימום של פנר: "שחררו את פלסטין"

גם שחקנים מברצלונה, ליברפול ובאיירן התבטאו לגבי המהומות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.21 - 20:31
תחילת כתבה

כוכבי כדורגל מוסלמים מרחבי העולם ממשיכים להשתמש ברשתות החברתיות שלהם כדי להביע את עמדתם על המתרחש בישראל, ולשפוך עוד "דלק" למדורה. אחרי שאתמול (שני) ריאד מחרז, פול פוגבה, אשרף חכימי ופרנק ריברי הביעו את עמדתם, היום הגיע תורם של שחקנים מוסלמים אחרים, שמתייחסים ישירות למתרחש בירושלים.

שחקני ברצלונה הביעו את עמדתם בנושא. קשר ברצלונה, מיראלם פיאניץ', התבטא: "אסור לשתוק. התפללו עבור פלסטין". הקשר הצעיר, אילאיש מוריבה, גם כן התבטא וצירף תמונה של אישה פלסטינית לצד חייל צה"ל: "התפללו בשביל פלסטין".

גם סאדיו מאנה, כוכבה של ליברפול העלה פוסט בו הוא קורא לשיחרור פלסטין והוסיף: "הלב נשבר". אל מאנה הצטרפו גם מרוואן פלאייני, יאסין ברהימי ושחקנה של בורוסיה דורטמונד אמרה צ'אן.

מאוחר יותר קיבלנו צעד יותר חריף, כששחקני פנרבחצ'ה עלו עם חולצות חימום עם הכיתוב "שחררו את פלסטין" באנגלית ובטורקית לקראת המשחק שלהם מול סיבאספור.

הכוכב העולה של באיירן מינכן, אלפונסו דייויס, שיתף פוסט של המתאבק חביב נורמגומדוב שקרא: "אתה לא צריך להיות מוסלמי כדי לעמוד לצד עזה, אלא פשוט להיות אנושי". מגן שמאלי נוסף, בנז'מן מנדי ממנצ'סטר סיטי, קרא להציל את שייח' ג'ראח.

קשר ארסנל, מוחמד אל נני, שכבר התבטא בעבר נגד ישראל: "הלב והנפש שלי תומכת בך, פלסטין". גם איסלאם סלימאני, חלוץ ליון, הצטרף לדברים: "שחררו את פלסטין". גם איסמעיל בן נאסר, קשרה האלג'יראי של מילאן התבטא: "מזועזע מתמונות האלימות שספגו אחינו ואחיותינו הפלסטינים. אל לנו לשכוח אותם בתפילתנו".

גם מוסא מארגה, חלוץ פורטו בעבר שחתם השבוע באל הילאל, התבטא: "הצילו את שייח ג'ראח. מסגד אל אקצה תחת התקפה, שחררו את פלסטין".

ומי שבינתיים נמנע מלהתבטא הוא הכוכב המוסלמי הגדול ביותר, מוחמד סלאח, שכבר התבטא בעבר נגד ישראל, אך בינתיים שומר על שתיקה. "איך יכול להיות שהוא שותק?", נכתב במצרים, "הוא אמור להיות הסמל של המאבק והוא שותק. מוחמד סלאח חייב לדבר, לא יכול להיות שהוא יהיה מכונס בתוך עצמו ולא ידבר".