חמישה נציגים לסיטי: הרכב העונה בפרמייר ליג

באתלטיק בחרו את ה-11 שלהם, והכריזו כי רובן דיאס המצטיין. ומי נכלל בשלישייה הקדמית?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.21 - 22:34
תחילת כתבה

העונה עוד רגע נגמרת וכמו בכל שנה אנחנו שוב בתקופת הסיכומים והפרסים. ב"אתלטיק" פרסמו הערב (שני) את הרכב 2020/21 בפרמייר ליג והעניקו כמובן נציגות מרשימה של האלופה מנצ'סטר סיטי עם חמישה שחקנים שנכנסו אליו. כמו כן, באתר הזה גם הכריזו כי רובן דיאס הוא השחקן המצטיין.

סיפור העונה של סיטי הוא הכוח ההגנתי שלה, ובאופן די הגיוני שלושה מארבעת שחקני קו ההגנה הם תכולים. ז'ואאו קאנסלו, שהיווה איום התקפי לא פחות מהגנתי (שני שערים ושלושה בישולים), שובץ בעמדת המגן הימני ויחד איתו צמד הבלמים ג'ון סטונס ורובן דיאס, שלדעת רבים ראוי גם לזכות בתואר שחקן העונה באופן רשמי, ולא רק על פי האתלטיק. לוק שואו שובץ בעמדת המגן השמאלי ואמי מרטינס, שנזרק מארסנל והוביל את אסטון וילה מאחור, קיבל את ההכרה הראויה לו בעמדת השוער.

בקישור נמצא כמובן ברונו פרננדש, שסיפק עונה אדירה של 18 שערים ו-11 בישולים והיה למעשה הסיבה העיקרית שמנצ'סטר יונייטד סיימה במקום השני. יחד איתו נמצאים אילקאי גונדואן, שהפך למוציא לפועל העיקרי של סיטי עם 11 שערים בחודשיים (ו-12 בסך הכולל), וקווין דה בריינה, שהספיק להבקיע חמישה שערים ולבשל 11 למרות שהיה פצוע בחלק נכבד של העונה.

בשלישייה ההתקפית נמצאים שני מועמדים לתואר מלך השערים של הפרמייר ליג: מוחמד סלאח, שהבקיע 22 שערים עד כה ולמעשה נחשב לאחת מנקודות האור הבודדות של ליברפול העונה, והארי קיין שהבקיע מספר שערים דומה והוסיף גם 13 בישולים. יחד איתם נמצא גם חברו של כוכב טוטנהאם יונג מין סון, ששיתף איתו פעולה באופן מושלם ואף כבש 17 שערים להם הוסיף עשרה בישולים.

ההרכב המלא:
אמיליאנו מרטינס (אסטון וילה); ז'ואאו קאנסלו (סיטי), ג'ון סטונס (סיטי), רובן דיאס (סיטי), לוק שואו (יונייטד); ברונו פרננדש (יונייטד), אילקאי גונדואן (סיטי), קווין דה בריינה (סיטי); מוחמד סלאח (ליברפול), יונג מין סון (טוטנהאם), הארי קיין (טוטנהאם). אגב, למנג'ר העונה בחרו באתלטיק בדייויד מויס מווסטהאם.