זה מתקרב: לקראת המעבר של לוקאקו לצ'לסי

הסכומים, הרצון של החלוץ ומה תרוויח יונייטד? תמונת מצב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.21 - 15:18
(Getty)
(Getty)
תחילת כתבה

בדיוק עשור מאז שרכשה אותו מאנדרלכט בגיל 18, נראה שצ'לסי קרובה במיוחד לצרף שוב את רומלו לוקאקו. על פי דיווחים רבים באירופה,אלופת אירופה דוחפת להשלמת צירופו של החלוץ בהקדם האפשרי, במה שיהיה העסקה הגדולה ביותר של חלון ההעברות הקיצי.

אחרי שאינטר הספיקה לדחות כבר שתי הצעות מהבלוז, היא צפויה להסכים להצעה הבא שצפויה להיות בין 120 ל-130 מיליון יורו, שככל הנראה תסלול את דרכו של חלוץ נבחרת בלגיה לקדנציה השנייה בסטמפורד ברידג'.

לוקאקו עצמו אומנם נהנה באינטר ובאיטליה, שבה הציג את הכושר הטוב ביותר בקריירה, אך הבוקר (חמישי) פורסם הבוקר ב"גאזטה דלו ספורט", שהוא כבר הודיע לסימונה אינזאגי ושחקני הנראזורי על רצונו לעבוד ללונדון. בכל מקרה, כרגע הוא ממתין לכך ששני המועדונים יסכמו על דמי ההעברה. לפי פבריציו רומאנו, שכרו של הבלגי בצ'לסי צפוי להיות 12 מיליון יורו נטו בעונה, בחוזה ארוך טווח.

כזכור, רק אתמול תומאס טוכל כינה את לוקאקו: "שחקן פנטסטי", אלא שמיהר לסייג לאחר מכן: "אני לא מדבר על שחקנים שלא בסגל שלי. הוא שחקן פנטסטי, אבל שחקן אינטר ועם כל הכבוד אני לא אדבר על מצבו. כולם רוצים לבוא לצ'לסי, ואם לא כולם אז הרבה שחקנים".

אם העסקה תצא לפועל, מי שצפוי לעזוב את סטמפורד ברידג' או תאמי אברהם, במה שייצור מעגל של עסקאות. בעקבות עזיבתו של לוקאקו, אינטר תרצה לצרף את דובאן ספאטה כמחליפו, ועל פי הדיווחים, אטאלנטה תהיה מוכנה לצרף את אברהם תמורת 40 מיליון יורו.

אגב, מי שצפויה להנות מהעסקה, גם אם לא מסכום גדול מדי, היא מנצ'סטר יונייטד. סגנית האלופה  צפויה להכניס כ-6 מיליון יורו ממעבר של לוקאקו לצ'לסי, לאחר שהכניסה סעיף בנוגע למכירה עתידית כשמכרה את החלוץ הבלגי בלאינטר בקיץ 2019.