הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגן או קשר? שאלת העמדה של אלכסנדר ארנולד

סאות'גייט ערך ניסוי, קלופ התנגד. כוכב ליברפול ישתדרג?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.21 - 10:01
תחילת כתבה

מעטים ונדירים הם השחקנים שכבר בגיל 22 יכולים להתפאר בכך שזכו באליפות הפרמייר ליג ובליגת האלופות ואחד כזה הוא טרנט אלכסנדר ארנולד. תוצר האקדמיה של ליברפול קיבל צ'אנס מיורגן קלופ אי שם ב-2016 ומאז הוא אחד השחקנים החשובים שלה וכזה שאמור להיות הקפטן הבא אחרי ג'ורדן הנדרסון.

היכולות ההתקפיות וראיית המשחק של אלכסנדר ארנולד הן די נדירות עבור מגן ימני כך שרבים משוכנעים שמדובר בעמדה זמנית בלבד לפני שיעבור לקישור. פיליפ להאם עשה מעבר דומה לקראת שלהי הקריירה שלו וגם יושוע קימיך מדלג תכופות בין העמדות, תוסיפו לכך את העובדה שליברפול משוועת לקשר יצירתי ותקבלו נוסחה שעשויה להיות מנצחת.

למעשה, יורגן קלופ ניסה בעבר לשבץ את אלכסנדר ארנולד בקישור עוד ב-2018 בשל מכת פציעות, אבל נטש את הרעיון במהרה ולאחרונה מי ששב להשתמש בו הוא גארת' סאות'גייט. מאמן אנגליה ניצל את חולשת יריבתה אנדורה במהלך פגרת הנבחרות ושיחק 45 דקות עם המגן בקישור מה שהוביל לשתי מסירות מפתח ושני איומים על השער.

"בשנים האחרונות ראינו שיש סימני שאלה בנוגע ליכולות ההגנה של טרנט, אבל כשיש לו זמן להחזיק בכדור הוא כמו קשר", הסביר קשר העבר ופרשן ההווה רוי קין. "יש לו איכויות במסירה וקבלת ההחלטות ואני חושב שחשוב עבור שחקן כיום לדעת להתאים את עצמו ולשחק בכמה עמדות".

עם זאת, אלכסנדר ארנולד עצמו לא ממש משוכנע שמדובר בצעד חכם כל כך. "זה תפקיד חדש וקצת שונה. היה קשה לי להשיג את הכדור בקישור, אבל בכל מקרה גם כשאני מגן ימני אני נגרר לאמצע ומנסה להשפיע על המשחק", טען המגן אחרי המשחק מול אנדורה.

גם קלופ לא הבין את הניסוי של סאות'גייט ולקראת המשחק של ליברפול מול לידס טען: "במשחק כזה, בו אנגליה דומיננטית או שאנחנו דומיננטים, הייתי מנסה לשחק איתו בתור הקשר האחורי מאשר בתור 8. זה אפשרי, אבל למה לקחת את המגן הימני הטוב בעולם ולשים אותו בקישור? זה לא מובן לי. זה כאילו שאנשים חושבים שעמדת המגן הימני לא חשובה כמו האחרות. חבל שאנחנו מדברים ככה על כדורגל ב-2021. שחקנים יכולים לשחק בכל מקום במגרש, במיוחד הטובים".

ומה אתם חושבים? הצביעו בסקר>>>