הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווח: ניוקאסל בוחנת אפשרות לצירוף קלמן לנגלה

בלם ברצלונה על הכוונת. וגם: המלצת הרכש שנתן פרדיננד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.21 - 13:15

ג'סי לינגארד, אנתוני מרסיאל ואולי קיליאן אמבפה? באנגליה מנסים לחזות מדי יום כיצד תיראה ניוקאסל בעידן הסעודים. בעוד שבכלי תקשורת מסויימים נטען שהמגפייז יעברו תהליך בנייה ארוך, מדי יום צצים דיווחים בנוגע לשמות גדולים המועמדים לחיזוק כבר בינואר.

כעת, נזרק שם נוסף לאוויר שיכול לחזק את הגנת ניוקאסל כבר בינואר - קלמן לנגלה. ב"ספורט" הקטאלני דווח שהמגפייז בדקו אפשרות לצרף את הבלם הצרפתי שנע בין ההרכב לספסל בברצלונה. הקטאלונים בוודאי ישמחו לוותר על השחקן על מנת לחסוך את שכרו בעוד ששוויו מוערך בכ-25 מיליון יורו לפי טרנספרמרקט.

מלבד זאת, ב"דיילי מייל" בחנו כיצד נראה החלון הראשון של שתי ענקיות אחרות שעברו לידיים אמידות - צ'לסי ומנצ'סטר סיטי. נתחיל עם הבלוז, שנרכשו ע"י רומן אברמוביץ' ב-2002/03 וקיץ 2003 היה הראשון בו ניתנה האפשרות להתפרע, כך שיצא שצורפו לא פחות מ-13 שחקנים בסכום כולל של 111.15 מיליון ליש"ט.

בין השמות שהגיעו לצ'לסי באותו הקיץ ניתן למצוא כוכבים גדולים כמו קלוד מקללה (נרכש ב-16 מיליון ליש"ט מריאל מדריד), הרנאן קרספו (16.8 מיליון מאינטר), אדריאן מוטו (15.8 מיליון מפארמה), דמיאן דאף (17 מיליון מבלקבורן) וחואן סבסטיאן ורון (15 מיליון מיונייטד). גם וויין ברידג' (7 מיליון מסאות'המפטון) וג'ו קול (6.6 מיליון מווסטהאם) חיזקו את הבלוז והיוו את היסודות להצלחה שלהם בשנות האלפיים.

ומה עם מנצ'סטר סיטי? החלון הראשון בעידן הבעלות האמירתית, ינואר 2009, היה צנוע יחסית והתכולים בזבזו "רק" 45.9 מיליון ליש"ט על ארבעה שחקנים. וויין ברידג' עשה את המעבר מצ'לסי בעבוד 10 מיליון ואליו הצטרפו קרייג בלאמי מווסטהאם (14 מיליון), נייג'ל דה יונג (16 מיליון מהמבורג) ושוער ניוקאסל שיי גיבן בעבור 5.9 מיליון.

בינתיים, ריו פרדיננד הרשה לעצמו "להיסחף" ולייעץ לניוקאסל בנוגע לרכש שתוכל לבצע בקרוב. "הייתי בודק בנוגע לשחקנים כמו ראחים סטרלינג, הוא לא משחק באופן קבוע בסיטי. הייתי מנסה לשאול את דקלן רייס האם יש אפשרות שיגיע, אלה שני השחקנים הראשונים שעולים לי לראש ואחר כך הייתי מנסה להנחית את ג'סי לינגארד", טען כוכב העבר ופרשן ההווה.

"קיליאן אמבפה? זה בגדר חלום בלבד, אבל יש שחקנים שנמצאים בשולי הרוטציה של יונייטד, צ'לסי וסיטי. הייתי מנסה לבדוק בנוגע לשחקנים הללו", הוסיף פרדיננד. "לצידם, הייתי מנסה לצרף שחקנים צעירים מרחבי העולם וכמה כשרונות אנגלים כמו קונור גלאגר מקריסטל פאלאס ומקס ארונס מנוריץ'. ניוקאסל זה מועדון אנגלי כך שהייתי הולך על בסיס של אנגלים צעירים".