הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברוס פוטר מניוקאסל, פונסקה המועמד המוביל

כצפוי: אחרי הרכישה של הסעודים, המגפייז מחפשים מחליף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.21 - 12:31
תחילת כתבה

זה לא הפתיע אף אחד. ניוקאסל הודיעה היום (רביעי) על סיום תפקידו של סטיב ברוס, המנג'ר שעמד על הקווים בשלוש השנים האחרונות. בהודעה הרשמית נכתב כי "הצדדים החליטו על הפרידה בצורה הדדית", אבל אי אפשר להגיד שזה לא היה צפוי שעם רכישת המועדון על ידי הקבוצה הסעודית בסכום של 300 מיליון ליש"ט, שהמגפייז יצטרכו לחפש מחליף, אדם שיכווין את הקבוצה הנבנית עם הכסף העצום להישגים מסוימים בשנים הקרובות.

"אני רוצה להודות לצוות האימון שלי, לשחקנים ולכל מי שעזר לי על כך העבודה הקשה", אמר ברוס אחרי ההודעה על הפרידה. "היו עליות וירידות, אבל כולם נתנו הכל, גם ברגעים הכי קשים. כולם צריכים להיות גאים על המאמצים. אני חושב שזו עשויה להיות העבודה האחרונה שלי. זה היה מאוד מאוד קשה, להיות לא רצוי כל כך הרבה זמן, להרגיש שאנשים רצו שאכשל ואמרו שזה באמת יקרה. אמרו שאני חסר תועלת, בזבוז של מקום, שאני ראש כרוב".

ומי המועמדים הבולטים להחליף את ברוס? כבר עלו שמות רבים של דמויות בולטות בכדורגל האירופי, דוגמת אנטוניו קונטה, לוסיאן פאברה וסטיבן ג'רארד, אבל כרגע נדמה שיש אחד בלבד איתו יש התקדמות קונקרטית - פאולו פונסקה.

הפורטוגלי אימן בשתי העונות האחרונות את רומא, לפני שהוא הוחלף על ידי ז'וזה מוריניו. על פי דיווחים באנגליה, הוא כבר נמצא בדרכו לניוקאסל על מנת לסגור את המו"מ ולחתום על חוזה. אגב, פונסקה היה האיש שהביא לשחטאר דונייצק את מנור סולומון, וכזכור, לאחרונה הישראלי הוזכר כמועמד להגיע למועדון האנגלי. התסריט יחזור על עצמו?