הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האופי ותפקוד רונאלדו: יונייטד מחכה לזיזו

החשיבה הטקטית, החיבור לכריסטיאנו רונאלדו וקור הרוח על הקווים. באנגליה ניתחו - הסיבות שזידאן הוא מועמד החלומות של השדים האדומים לתפקיד המאמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.21 - 21:09
תחילת כתבה

פגרת הנבחרות נתנה למנצ'סטר יונייטד הזדמנות לקצת שקט ואולי ארגון שורות מחדש, כאשר השדים האדומים סובלים מפתיחת עונה רעה מאוד, ורחוקים כבר 9 נקודות מהפסגה. הסגל, בו הושקעו מאות מיליונים בקיץ האחרון, רחוק מלספק את הסחורה, וההפסדים הכואבים בבית לליברפול ומנצ'סטר סיטי בשבועות האחרונים, הוכיחו שוב שיונייטד רחוקה מאוד מהרמה שהיא שואפת עליה.

על פי דיווחים מהימים האחרונים באנגליה, בהנהלת השדים האדומים מפעילים לחץ כבד על זינדין זידאן שיסכים לקחת על עצמו את התפקיד. זיזו הוא 'מועמד החלומות' של יונייטד, וב'דיילי מירור' ניסו להסביר מה בדיוק הצרפתי המעוטר אמור להביא לקבוצה, אם יתמנה לתפקיד.

שינוי במערך
תחת סולשיאר, יונייטד משחקת רוב הזמן במערך של 4-2-3-1, עם שלושה קשרים תוקפים מאחוריי חלוץ החוד. בשבועות האחרונים, היא עברה למערך של 3-5-2 על מנת לחזק את החולייה האחורית. זידאן, לפחות על פי תקופתו בריאל מדריד, מאמין אך ורק ב-4-3-3 ברוב המוחלט של הזמן. הוא ינטוש את שיטת שלושת הבלמים, וינסה לבנות קישור חזק עם שלושה שחקנים שיחזיקו את מרכז השדה.

יחזק את ההגנה
זידאן הפך את ריאל מדריד שספגה 46 שערים בעונת 2018/19, לקבוצת ההגנה הטובה בליגה הספרדית בעונה שלאחר מכן, עם אותו סגל, כאשר בסיום העונה היא ספגה 25 שערי ליגה בלבד. אותה הגנת ריאל, גם הצליחה להתמודד מצוין נגד ליברפול בליגת האלופות.

החיבור עם כריסטיאנו רונאלדו
בקדנציה הראשונה של זיזו בריאל מדריד, הפורטוגלי נהנה אולי מהתקופה הטובה בקריירה שלו, עם מאזן מדהים של 110 שערים בשתי עונות וחצי. הוא היה החלוץ המרכזי בשלישייה ההתקפית שכללה את כרים בנזמה וגארת' בייל, ולמעשה עבדה עבורו. זיזו הצליח למצוא את השילוב שבו הוא מוציא את המיטב מרונאלדו וביחד עם הפכו את ריאל לכח החזק ביותר באירופה.

פשוט כי הוא זינדין זידאן
אולי הסיבה הטובה ביותר למינוי הזה. זיזו הוא אחד הווינרים הגדולים בתולדות הכדורגל העולמי. הוא היה ווינר בתור שחקן, והוא ווינר ענק בתור מאמן. יש מעט מאוד דמויות בכדורגל העולמי עם הביטחון, השלווה והרוגע של זידאן, והכבוד שהוא מקבל משחקנים הוא כמעט אינסופי. דומה שמאז ופרגוסון עזב את יונייטד, היא לא מצליחה להנחית מישהו שיצליח להתמודד עם האחריות והציפיות שמגיעים עם התפקיד. הצרפתי, עם קור הרוח המפורסם שלו, נראה כמו ההתאמה המושלמת לתפקיד.