הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מה הוא עושה באימונים?": כך סולשיאר פוטר מיונייטד

איבוד חדר ההלבשה, ה"חתירה" של רונאלדו תחתיו והפגישה המסתורית שהכריעה את עזיבתו. אחרי שפוטר רשמית, בממלכה שפכו אור על השעות האחרונות של הנורבגי כמאמן השדים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.21 - 14:31
תחילת כתבה

השחקנים אהבו אותו וההנהלה תמכה בו, אבל הניצחונות איחרו להגיע: אחרי שלוש שנים בתפקיד, אולה גונאר סולשיאר סיים את תפקידו על הקווים של מנצ'סטר יונייטד, והאמת? זה כבר היה מתבקש. רגע אחרי, בתקשורת הבריטית ניסו לשקף לקורא את השעות האחרונות של המאמן הנורבגי.

בצל התוצאות הרעות, ביום חמישי האחרון בשעה 10 בבוקר סולשיאר כינס פגישה עם השחקנים הבכירים כדי לנסות להחיות את העונה. רונאלדו, מגווייר, פרננדש, מאטיץ', שואו ולינדלוף נכחו בפגישה. אחד הנושאים שעלו על היה אובדן האמון בטקטיקה של המנג'ר, כשגם הבעלים "תהו מה הוא עושה במגרש האימונים כל יום".

למעשה, מספר שחקני מפתח טענו שצורת האימון שלו "בריטית מדי" ולא מתאימה לכדורגל המודרני. הוא דחה מספר הצעות לבצע שינויים בחלק האחורי, והשחקנים טענו שהרעיונות הטקטיים שלו היו "חסרי דמיון". וכך, לאט לאט, סולשיאר איבד את חדר ההלבשה ביונייטד - כך טוענים בממלכה.

על פי הדיווחים, השחקנים כן העריכו את היחס האישי של סולשיאר, אחת התכונות שהובילו לקדנציה הארוכה אחרי ז'וז'ה מוריניו שהיה ההפך הגמור, אבל באותה נשימה הוא היה "נחמד מדי" ולא עורר פחד בשחקני יונייטד.

וזה לא שסולשיאר לא קיבל הזדמנויות. לא פעם נאמר לו שהוא קבל תמיכה וכל מה שירצה כדי להוציא את הקבוצה מהבור, לו יהיה - אבל התבוסה לליברפול בליגה לפני ארבעה שבועות הביאה את ההנהלה לחשוב גם לכיוון השני, והסוף כבר ידוע לכולנו. 

באשר לרונאלדו, אולי הצד היותר מסקרן של הפיטורים הללו, הדיווחים מספרים שהכוכב הגיע למסקנה שכל עוד סולשיאר מאמן - הוא לא יכול להצליח ביונייטד. עם זאת, רונאלדו הפציר בחבריו להישאר מקצועיים ולכבד את הנורגי - אך על פי הדיווחים, הוא "חתר" מאחורי הקלעים שלואיס אנריקה ימונה למאמן החדש.

לפי ההודעה הרשמית של יונייטד, נראה שהיא לא ממש מתכוונת לקפוץ למים העמוקים כל כך מהר ולמנות מחליף לסולשיאר. "מייקל קאריק ייקח את הפיקוד על הקבוצה במשחקים הקרובים ובמקביל במועדון מתכוונים לחפש מאמן זמני עד לתום העונה", נכתב. עם זאת, זינדין זידאן, ברנדן רוג'רס, אריק טן האח ורונלד קומאן הוזכרו כמועמדים.