הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רונאלדו וברונו איבדו את אמונם בסולשיאר"

יממה לאחר פיטורי הנורבגי ממנצ'סטר יונייטד, כתבה נרחבת ב"אתלטיק" חושפת: האווירה הקשה בחדר ההלבשה, הקושי מול השחקנים - והכתובת שהיתה על הקיר מגמר האירופית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 12:01

יממה עברה מאז פיטוריו של אולה גונאר סולשיאר. אחרי שורה של תוצאות קשות, המאמן הנורבגי נאלץ לפנות את מקומו כמאמן מנצ'סטר יונייטד, אחרי קדנציה בת שלוש שנים וחצי. היום (שני) נחשפים פרטים חדשים על השבוע האחרון של סולשיאר בתפקיד. כתבה נרחבת שהתפרסמה ב"אתלטיק" מגוללת את הפרטים שהובילו לפיטורים: שיחת המחצית הקשה, הרגשות העזים בסיום המשחק מול ווטפורד - וגם השחקנים שאיבדו את אמונם במאמן.

על פי הכתבה, מסתמן שהכתובת היתה על הקיר עוד לפני המשחק. במחצית המשחק, כאשר יונייטד ירדה בפיגור 2:0 (אחרי שדויד דה חאה הציל פנדל), לטענת אנשים שהיו בקרבת חדר ההלבשה - שחקנים כבר דיברו בינם לבין עצמם על האפשרות לחלץ תיקו, שישאיר את סולשיאר בתפקיד. גם הם ידעו שהפסד יחרוץ את גורלו באופן סופי. משהמשימה לא הושלמה (ווטפורד ניצחה 1:4), סולשיאר ידע עמוק בתוכו שזה נגמר. "מחיאות הכפיים כלפי האוהדים", נטען בכתבה, "היו מחוות פרידה".

סוכן העל, ז'ורז'ה מנדש, זיהה בהחלט את מצבו המעורער של סולשיאר. הפורטוגלי יצר קשר עם הנהלת יונייטד, במטרה לשווק את ז'ולן לופטגי כמועמד להחליף את הנורבגי. על פי הכתבה, מנדש לא עשה זאת על דעת עצמו: שניים מלקוחותיו, כריסטיאנו רונאלדו וברונו פרננדש, איבדו בהדרגה את אמונם בסולשיאר, ולא ראו בו את מי שיכול להביא את הקבוצה לתארים. התחושה הזו רווחה גם בקרב שחקנים נוספים.

בנוסף, בכתבה נטען כי סולשיאר הרגיש את הסוף קרוב, כבר אחרי גמר הליגה האירופית בגדאנסק. יונייטד, כזכור, נוצחה בפנדלים מול ויאריאל ואיבדה את ההזדמנות להניף גביע אירופי ראשון אחרי 22 שנה. אחרי אותו משחק, אדם הקרוב למאמן הנורבגי תיאר אותו כמי שהיה "במצב הגרוע ביותר שראיתי אותו. הוא חש מת מבפנים". בקיץ הוא כבר חתם על חוזה לשלוש שנים, החלטה שמקורב למועדון מכנה: "אי שפיות". "להשאיר אותו אחרי הגמר זו טיפשות, לחתום איתו לעוד שלוש שנים זה לא נורמלי". חמישה חודשים אחר כך, סולשיאר סיים את דרכו.