הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שינה את דעתו: הסירוב של ראנגניק לצ'לסי

לפני יונייטד, הגרמני התנגד לאמן זמנית. למה הסכים הפעם?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.21 - 19:24
תחילת כתבהמנצ'סטר יונייטד יוצאת, ככל הנראה, לעידן חדש: הערב (חמישי) התפרסם בתקשורת הגרמנית כי ראלף ראנגניק, בן 63, צפוי להתמנות למאמנם של השדים האדומים, כשיחתום על חוזה לחצי שנה בלבד - עד תום העונה הנוכחית, כשבשנתיים הנוספות ישמש כיועץ מקצועי להנהלת המועדון.

עד כה עוד לא התפרסמה הודעה רשמית מטעמה של יונייטד בעניין, והמגעים עדיין נמשכים, אולם בתקשורת האירופית כבר יישרו קו - ראנגניק אמור להיות האיש שיחליף את אולה גונאר סולשיאר ב"תיאטרון החלומות".

זווית מעניינת למינוי הגיעה מדיווח בתקשורת הבריטית: לאחר הפרידה מפרנק למפארד, צ'לסי פנתה לראנגניק, על מנת שימלא את מקומו של שחקן העבר באופן זמני על הקווים. רנגניק סירב, בטענה ש"אני לא מאמן זמני. בשביל האוהדים והתקשורת, אני אהיה הבחור שמגיע לארבעה חודשים, ברווז צולע מהיום הראשון". בסופו של דבר צ'לסי סיכמה עם גרמני אחר, תומאס טוכל, שמשמש מאמן הקבוצה עד עצם היום הזה.

מה ההבדל? על פי הדיווח של קולין מילאר מה"דיילי מירור", הפעם רנגניק הסכים בשל העובדה כי יישאר ביונייטד בכל מקרה - ובקיץ, במידה וימונה מאמן חדש, ישמש כיועץ מקצועי להנהלה. ע"פ דיווח נוסף של ה"מירור", ראנגניק קיבל הבהרות מהנהלת יונייטד כי הוא "ישפיע לכל אורך המועדון", הן כמאמן והן כמנהל ספורטיבי מאוחר יותר.

המינוי של ראנגניק התקבל בתקוות גדולות בקרב אוהדי יונייטד, אבל בתקשורת הבריטית - וגם בקרב האוהדים - יש מי שמקשה, בעיקר לגבי הכוכב הגדול של יונייטד, כריסטיאנו רונאלדו. בעבר, ראנגניק נשאל במסיבת עיתונאים כמאמן לייפציג, האם היה מחתים את מסי או רונאלדו בקבוצה. ראנגניק דחה את השאלה וענה: "הם מבוגרים מדי ויקרים מדי".

ובכלל, איך רונאלדו יתמודד עם שיטת ה"גגנפרסינג", שראנגניק הוא אביה מולידה, שבה כל שחקני השדה לוחצים לאורך כל המגרש? האוהדים הגיבו לשילוב, הקצת משונה, בלעג דרך המימים. הציוצים לפניכם.