הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראלף ראנגניק מונה למנג'ר מנצ'סטר יונייטד

זה היה באוויר, אבל עכשיו זה רשמי. הגרמני בן ה-63 יחליף את אולה גונאר סולשיאר על הקווים של "השדים האדומים" עד לסיום העונה, כשלאחריה ישמש כיועץ במועדון לשנתיים נוספות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.21 - 13:33
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי: ראלף ראנגניק הוא המנג'ר החדש של מנצ'סטר יונייטד. הגרמני חתם בשורות "השדים האדומים" עד לסיום העונה, כשלאחר מכן ימשיך בתפקיד של יועץ במועדון לשנתיים נוספות.

הגרמני אמר לאחר החתימה: "אני נרגש להצטרף למנצ'סטר יונייטד ומפוקס בלהפוך את העונה הזאת למוצלחת עבור המועדון. הסגל הזה עמוס בכישרון ויש בו איזון נהדר בין צעירים למנוסים. כל מאמציי במהלך ששת החודשים הקרובים תהיה בלעזור לשחקנים האלו להגשים את הפונציאל שלהם, הן ברמה האישית ובעיקר ברמה הקבוצתית. מעבר לכך, אני מצפה לעזור למועדון להגשים את המטרות שלו בטווח הארוך בתור יועץ".

הגרמני בן ה-63 נחשב לאחת מדמויות הכדורגל המוערכות באירופה, אבל מעולם לא אימן מועדון גדול באמת. הוא מכונה "הפרופסור", ואת תפקיד האימון המקצועני הראשון שלו קיבל בגיל 39, בקבוצת אולם מהליגה השלישית. הוא שימש כמאמנה של שאלקה בין השנים 2004–2005. סיים במקום השני בבונדסליגה ופוטר עונה לאחר מכן. בין 2006–2011 אימן את הופנהיים מהליגה השלישית, העלה אותה לבונדסליגה השנייה ולאחר מכן לליגה הבכירה.

בעשור האחרון שימש כמנהל הספורטיבי של רד בול זלצבורג ולייפציג, אותה גם אימן בשתי קדנציות שונות. הוא נחשב לאחת הדמויות הכי משפיעות על המאמנים הגרמנים המובילים, ביניהם תומאס טוכל, יורגן קלופ ויוליאן נגלסמן, וכעת יעמוד לראשונה במבחן במועדון מצמרת הכדורגל האירופי. ראנגניק יצטרף לשני הראשונים בתור המנג'ר הגרמני השלישי בפרמייר ליג והראשון בהיסטוריה של מנצ'סטר יונייטד.

מי שככל הנראה ידריך את הקבוצה במשחקה הקרוב יהיה מייקל קאריק, זאת עקב עיכובים הקשורים בוויזה של הגרמני. בכל מקרה, אם לא בחמישי הקרוב, משחקו הראשון של הגרמני יהיה ביום ראשון נגד קריסטל פאלאס.