הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מי הוא חושב שהוא?": סנגל נגד קלופ

מאמנו של מאנה בנבחרת ירד על הגרמני: "חייב הכל לאפריקאים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.21 - 17:25

אליפות אפריקה היא אחת מתחרויות הכדורגל היבשתיות הגדולות ביותר, ואחד ממקורות כאבי הראש הבולטים ביותר למאמנים השונים. האליפות מתקיימת באופן מסורתי בינואר ומובילה להיעדרות של כוכבים מהיבשת השחורה. אחת הקבוצות שמבוססת עליהם היא ליברפול, בה משחקים מוחמד סלאח, סאדיו מאנה ונאבי קייטה שיטוסו לאליפות. זה הוביל למחלוקת בין מאמן ליברפול יורגן קלופ ומאמן נבחרת סנגל, אילו סיסה, שהגיב לדבריו של המאמן היום (ראשון).

בצל העדרותם של השלושה, קלופ ביקר את הטורניר: "יש טורניר קטן באנגליה בינואר. אני חושב שגם באסיה ובדרום אמריקה, אני לא יכול לחכות לזה (בציניות)". שחקניו של קלופ צפויים לפספס שני משחקי ליגה בתקופה זאת, בעוד אפריקאי אחר, ג'ואל מאטיפ, לא ישחק עם נבחרתו. קלופ התנצל בהמשך: "אפריקה לא יבשת קטנה, אליפות אפריקה לא טורניר קטן. רציתי שאנשים יבינו שהוא משמעותי למרות שאין פגרת נבחרות באירופה עד מרץ. אנגלית לא שפת אם שלי, אני יודע שאף פעם לא אחשוב ככה".

כעת סיסו, מאמן נבחרת סנגל, ביקר את מאמן ליברפול: "מי הוא חושב שהוא? אני מאמן את סנגל ושחקנים שלי משחקים עבורו בליברפול. אני מכבד אותם אבל קלופ לא מעריך אותנו. הוא מי שהוא היום בזכות כדורגלנים אפריקאיים. הוא הפסיד בכל גמר עד שסלאח, מאנה ומאטיפ עזרו לו לנצח בגמר האלופות ב-2019".